Ważne:
Strona Główna / Sport i Turystyka / Sport i Turystyka - Aktualności / Turniej z cyklu „Mazovia Cup” Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza.

Turniej z cyklu „Mazovia Cup” Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza.

W sobotę 23 marca w hali sportowej zespołu szkół w Michałowicach odbył się kolejny Turniej z cyklu „Mazovia Cup” Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza. Tradycyjnie na hali w Michałowicach grali chłopcy w piłkę ręczną, do rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn z: Błonia, Brwinowa, dwie z Michałowic i Podkowy Leśnej, reprezentowanej przez uczniów Szkoły Klubu Inteligencji Katolickiej. Każdy ze składów rozegrał cztery mecze. Nasza drużyna zmierzyła się w pierwszym meczu z Błoniem wygrywając go 14:1. Kolejną potyczkę przyszło nam stoczyć z drugą drużyną z Michałowic, z którą wygraliśmy 13:3. Z drużyną z Brwinowa również udało się wygrać i po meczu na tablicy widniał wynik 15:5 dla Podkowy. Pierwsza drużyna z Michałowic, podobnie jak my, miała na swoim koncie same zwycięstwa i to od ostatniego meczu miedzy Podkową a Michałowicami, zależało kto zdobędzie tytuł mistrza. Dodam tylko, że w przypadku remisu bilans bramek byłby tym razem na naszą korzyść. Przez pierwsze osiem minut każda z drużyn wrzuciła piłkę do bramki przeciwnika 3 razy. Świadczyło to o bardzo zaciętym spotkaniu i wybitnej pracy drużyn w obronie jak i świetnej postawie bramkarzy. Rywalizacja po przerwie przez pewien czas zbiegała się w dalszym ciągu do odpierania i wyprowadzania ataków. Jednak na trzy minuty przed końcem nasza drużyna, zdołała odparty atak zamienić na jednopunktową przewagę. Wtedy chcąc nie dopuścić przeciwników do naszej bramki, nasz obrotowy Krzysiek Król otrzymał karę minutową za nieprawidłowe zatrzymanie przeciwnika. Po tym jakby dostali wiatru w żagle i mimo przewagi liczebnej przeciwnika zdołali podwyższyć wynik. Następnie po powrocie Krzyśka i pełnej obronie dorzucili jeszcze bramkę i wynikiem 8:5 pokonaliśmy drużynę z Michałowic zdobywając złoty medal, tytuł Mistrza Mazovia Cup i cenne nagrody – turniejowy t-shirt oraz… smartwatch!
Ponadto wyróżniono trzech zawodników. Najlepszym strzelcem z dorobkiem 19 bramek został nasz rozgrywający Jan Ginał, najlepszym bramkarzem został Szymon Rzepniewski z Michałowic, a tytuł najbardziej wartościowego zawodnika turnieju zdobył nasz obrotowy Krzysztof Król. Gratulujemy!

Skład: Filip Bołbot, Krzysiek Król, Jan Ginał, Jan Pepliński, Iwo Bieniasz, Tymek Jaworski, Franek Gwiazda, Franek Woźniak, Franek Łajeczko, Michał Tałasiewicz, Kornel Siwek, trenerzy: Witold Rzepka, Artur Błażejak.

Sprawdź również

5 ROWEROWA NIEDZIELA

Rowerowe rozpoczęcie wakacji! Piąta w tym roku Rowerowa Niedziela, tym razem odwiedzimy parki w pobliskim …

 
 

MENU

Podkowa Leśna