Rowerosacrum i Autosacrum

Tradycyjnie, jak co roku, w kościele pod wezwaniem św. Krzysztofa, patrona podróżujących, w pierwsze dni maja odbyła się jedna z najstarszych imprez samochodowych – AUTOSACRUM – uroczystość poświęcenia pojazdów. Swój dzień mieli także cykliści, którzy w poniedziałek licznie przybyli na ROWEROSACRUM – uroczystość poświęcenia rowerów.

Rowerosacrum rozpoczęła msza święta i poświęcenie rowerów. Następnie chętni mogli spróbować swoich sił w wyścigu rowerowym organizowanym w czterech kategoriach. Po zakończeniu wyścigu Burmistrz Miasta Małgorzata Stępień-Przygoda, Maciej Foks, przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych oraz ksiądz proboszcz Wojciech Osial odznaczyli zwycięzców i wręczyli nagrody (wyniki wyścigu prezentujemy poniżej). Wylosowano także szczęśliwca, ucznia szkoły samorządowej, który otrzymał rower ufundowany przez Burmistrza Miasta Podkowy Leśnej.

W poniedziałek 3 maja odbyło się Autosacrum. Centralnym punktem uroczystości była msza święta ze święceniem samochodów i motorów, w czasie której kazanie wygłosił proboszcz ksiądz kanonik Wojciech Osial. Po mszy nastąpił tradycyjny przejazd motocykli, zabytkowych samochodów z Muzeum Motoryzacji w Otrębusach oraz prywatnych „zabytków”. O zabytkowych samochodach opowiadał Patryk Mikiciuk, współzałożyciel Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Po defiladzie „starszaków” zostały poświęcone współczesne samochody, których końca nie było widać na ul. Akacjowej. W czasie Autosacrum w specjalnym ambulansie przy stacji WKD Podkowa Leśna Główna przeprowadzona została zbiórka krwi dla ofiar wypadków drogowych.

Szerokiej drogi! Do zobaczenia za rok!

 

Zapraszamy do galerii fotograficznych z Rowerosacrum i Autosacrum

(fot. J. Snarska-Pasternak).

 

Zwycięzcy wyścigu rowerowego zorganizowanego podczas Rowerosacrum:

Kategoria

Dzieci do klasy II szkoły podstawowej:

I m-ce Kornel Sikora

II m-ce Agnieszka Kulbacka

III m-ce Konrad Tołwiński

 

Kategoria

Klasy III-IV szkoły podstawowej

I m-ce Mateusz Skorupa

II m-ce Marcin Dyra

III m-ce Mikołaj Wrabec

 

Kategoria

Klasy V-VI szkoły podstawowej

I m-ce Jarosław Sawic

II m-ce Marcin Salciński

III m-ce Janek Błądziński

 

Kategoria OPEN (uczniowie gimnazjum, szkół średnich i dorośli)

I m-ce Michał Wójtowicz

II m-ce Jan Nowakowski

III m-ce Maciek Pokropek

Sprawdź również

Miejskie sekcje sportowe!

 
 

MENU

Podkowa Leśna