Ważne:

Puchar Króla obroniony!

W sobotę, 12 stycznia od samego rana na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy toczyła się rywalizacja dziewcząt i chłopców o zwycięstwo w turnieju piłki ręcznej. W zawodach wzięło udział ponad 70 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych, 3 drużyny żeńskie i 4 drużyny męskie.

Zaczęli chłopcy, w pierwszej kolejce gospodarze ulegli drużynie z Michałowic dwoma bramkami. Następnie uczniowie z drugiej podkowiańskiej szkoły (KIK)– obrońcy tytułu z roku ubiegłego – pokonali SP Rusiec. Trzecie spotkanie to początek rywalizacji dziewcząt i niezwykle wyrównane spotkanie pomiędzy PS 1 Podkowa Leśna i SP Michałowice. Niestety podkowiaki przegrały jedną bramką. Druga kolejka spotkań wyraźnie pokazała faworytów. Swoje mecze pewnie wygrały drużyny z Michałowic i Podkowy Leśnej (KIK). W meczach decydujących o końcowej klasyfikacji turnieju gospodarze ulegli uczniom z Ruśca a finał zakończył się tzw. zwycięskim remisem dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Podkowie Leśnej im. św Teresy (o kolejności zdecydował lepszy bilans zdobytych bramek). Puchar w kategorii chłopców ponownie dla Podkowy.

Turniej dziewcząt Zwyciężyła drużyna z Ruśca, pewnie pokonując zarówno gospodynie turnieju jak i reprezentantki szkoły z Michałowic.
Dekoracji zwycięzców dokonali wspólnie Pani Dyrektor SP nr 1 w Podkowie Leśnej Agnieszka Hein i koordynator ds. sportu Artur Niedziński. Wręczone zostały również wyróżnienia indywidualne: najlepszą bramkarką została Lila Klimczuk z Ruśca, najlepszym bramkarzem Jan Krupa z SP nr 1 Podkowa Leśna, najlepszą zawodniczką Joanna Krzemińska z SP nr 1 Podkowa Leśna a najlepszym zawodnikiem Tymek Jaworski z SP nr 2 Podkowa Leśna.

Trzecia edycja turnieju piłki ręcznej „Puchar Króla 2019” wyniki:

Sprawdź również

Zajęcia odwołane

 
 

MENU

Podkowa Leśna