Strona Główna / Sport i Turystyka / Sport i Turystyka - Aktualności / Narodowy Dzień Sportu w Podkowie Leśnej za nami

Narodowy Dzień Sportu w Podkowie Leśnej za nami

 

W sobotę, 07 października w Podkowie Leśnej mieliśmy kolejną edycję Narodowego Dnia Sportu.

Organizatorem ogólnopolskiego  NDS jest fundacja Zwalcz Nudę. W tym roku była to już piąta edycja.

Podkowa Sportowa organizuje już trzecią edycję na terenie Podkowy Leśnej.
W tym roku razem z Urzędem Miasta, Podkowiańskim Towarzystwem Biegowym oraz Klubem Jeździeckim Podkowa Leśna.
Sponsorem głównym imprezy i fundatorem części nagród rzeczowych była firma MPM z Milanówka.

Impreza odbyła się w podkowiańskiej szkole podstawowej i stajni KJPL. W szkole wiodącą dyscypliną była piłka ręczna. Rozegrane zostały cztery mecze pomiędzy uczennicami i uczniami Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy oraz Szkołą Podstawową im. św. Teresa oraz Gimnzjum św. Hieronima – szkołami KIK. Mecze sędziowane były przez p. Filipa Osmólskiego oraz Piotra Tyborę (Podkowa Sportowa):

Pierwszy: pomiędzy uczennicami szkół podstawowych – mecz ten wygrały dziewczęta szkoły samorządowej wynikiem 8:4 w składzie: Tamara Sygut-Mirek, Tosia Burlewicz, Asia Krzyżanowska, Emilka Sikora, Emilka Chojnacka, Sophia Neumann, Olga Ostaszewicz.

W kategorii chłopców młodszych wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. św. Teresy wynikiem 16:7, w składzie: Michał Świtkiewicz, Kornel Siwek, Hubert Stajniak, Tymek Jaworski, Marcel
de Virion, Tymek Majchrzak, Iwo Bieniasz, Jeremi Bieniasz.

W kategorii dziewcząt starszych wygrała drużyna szkoły samorządowej wynikiem 6:5 , w składzie: Oliwia Wildeman, Marysia Wasilewska, Natalia Wasilewska, Karina Meyer, Patrycja Pazio, Maja Krzyżanowska, Oliwia Łukaszewicz, Karolina Pańczyk.

W kategorii chłopcy starsi wygrał zespół Gimnazjum św. Hieronima wynikiem 11:8, w składzie: Maciej Kowalski, Patryk Jankowicz, Filip Kubicki, Jan Ginowt, Michał Zbucki, Michał Jedynak, Michał Łopaciuk, Wojtek Gawałkowicz, Kosma Stajewski, Krzysztof Król, Aleksander Jarzyna, Paweł Matacz, Filip Parobczyk.

Wynik remisowy, w wygranych meczach, wymagał dogrywki na karne. Specjalnie przygotowanej konkurencji „hokejowy rzut karny z 9m.”. Ta rywalizacja zakończyła się wynikiem 3-2 dla uczniów szkół KiK i to właśnie oni sięgnęli po przechodni puchar Narodowego Dnia Sportu w Podkowie Leśnej.
Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora i urząd miasta.

W czasie naszego dnia sportu odbyły się również warsztaty łucznictwa, rozpoczęte imponującym pokazem w wykonani Pawła Ściechowskiego – instruktora miejskiej sekcji łucznictwa, warsztaty karate przeprowadzone przez trenerów Stowarzyszenia „Smok” również rozpoczęte bardzo widowiskowym pokazem.
Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe zapewniło mieszkańcom naszego miasta profesjonalny trening Nordic Walking zachęcając do wykorzystywania kijków w codziennych spacerach po Podkowie Leśnej. Trasa treningowego spaceru miała swój koniec w Stajni KJPL na ul. Głogów 11, gdzie toczyły się zawody konne w skokach i ujeżdżaniu.
Pierwsze odbyły się konkursy ujeżdżeniowe (kolejno ujeżdżenie na brązową odznakę, na srebrną, konkursy klasy L i P), potem tzw. konkurs dla debiutantów (podobny do konkursów ujeżdżeniowych, gdzie na czworoboku debiutanci mieli pokonać dodatkowo slalom, drążki w kłusie, zaprezentować woltę w różnych rodzajach dosiadu, zagalopować itp.). W drugiej części przenieśliśmy się na parkur, gdzie odbyły się konkursy 40 cm dokładności, 60 cm dokładności z trafieniem w normę czasu, 70/80 cm zwykły – 90 cm zwykły.

link do zdjęć: https://www.facebook.com/pg/Urz%C4%85d-Miasta-Podkowa-Le%C5%9Bna-116735108395848/photos/?tab=album&album_id=1459451677457511

Wyniki zawodów:

Brązowa odznaka:

  1. Maja Felczak  – Nurek
  2. Natalia Suchojad – Bumcyk
  3. Amelka Zięba – Niemen
  4. Sara Knothe – Niemen
  5. Franek Frączek  – Kaprys
  6. Olga Szulewska – WuWu
  7. Kinga Nawrocka – Zefir
  8. Klaudia Kowalska – Eljam
  9. Kamila Siudym – Dior
  1. Natalia Ostaszewska – Bajka

Srebrna odznaka:

  1. Oliwka Baranowska – Klarysa
  2. Paulina Kowalska – Jazon
  1. Matylda Mroczkowska – Piękna

Klasa L:

  1. Zuzia Sikorska – Szafir
  2. Matylda Mroczkowska – Piękna
  3. Helenka Piekarczyk – Sonia
  4. Aleks Mitroo – Camargo
  5. Paulina Godlewska – Faraon
  6. Patrycja Buza – Camargo
  1. Aleksander Pakuła – Classic Dream

Klasa P3:

  1. Michasia Nowak – Nurek
  1. Aleksander Pakuła – Classic Dream

Debiuty:

  1. Janka Gołecka – Nurek
  1. Ula Kruszewska – Kaprys
  1. Maja Tafiłowska – Nurek
  1. Ala Bogdańska – Kaprys
  2. Michasia Kursa – Kaprys
  1. Helenka Likhtarovich – Nurek
  2. Natalia Ostaszewska – Bajka
  3. Pola Lisiecka – Klarysa
  4. Patrycja Heleniak – Niemen
  5. Klaudia Kowalska – Eljam
  1. Olga Ostaszewicz – Kaprys

40 cm.:
1-7       Klara Ohme – Klarysa

Marysia Wysmułek – Niemen

Iza Imms – Nurek

Daria Surala – Albakor

Alicja Zambrzuska – Bajka

Kinga Nawrocka – Zefir

Ola Wołowiec – Niemen

8-10     Matylda Mroczkowska – Piękna

Jerzy Ziaja – Pirek

Natalia Suchojad – Bumcyk

11- 15  Zuzia Tomaszewska – Faraon

Kamila Siudym – Dior

Olga Ostaszewicz – Klarysa

Olga Szulewska – WuWu

Natalia Suchojad – Bumcyk

60 cm.:

  1. Zuzia Tataj – Kapsel
  2. Oliwka Baranowska – Kozak
  3. Katarzyna Wójcik – Karina
  4. Magda Głazek – WuWu
  5. Julia Kula – Kapsel
  6. Paulina Mokrogulska – Pirek
  7. Paulina Godlewska – Filozofia
  8. Julia Margas – Klarysa
  9. Klaudia Burzyńska – Dior
  10. Daria Surala – Albakor
  11. Gosia Ruta – Szafir
  12. Sara Knothe – Szafir
  13. Paulina Puźniak – Pirek
  14. Agata Banaszczak – Nurek
  15. Justyna Pleskot – Faraon
  16. Marysia Wysmułek – Kozak
  17. Alicja Zambrzuska – Bajka
  18. Jerzy Ziaja – Pirek
  1. Aleks Mitroo – Camargo

80 cm.:

  1. Krysia Piątkowska – Szafir
  2. Oliwia Kamińska – Filozofia
  3. Weronika Buchar – Aspen
  4. Julia Margas – Klarysa
  5. Ola Guzik – Filozofia
  6. Oliwka Baranowska – Kozak
  7. Paulina Kowalska – Jazon
  8. Klaudia Burzyńska – Dior
  1. Kasia Booth – Kapsel

90 cm.:

  1. Weronika Buchar – Aspen
  2. Paulina Kowalska – Jazon
  3. Krysia Piątkowska – Szafir
  1. Ola Guzik – Filozofia

 

 

 

Sprawdź również

Sekcja Badmintona

 
 
MENU

Podkowa Leśna