Ważne:
Strona Główna / Sport i Turystyka / Sport i Turystyka - Aktualności / Relacja z I otwartej Brwinowskiej Ligi Judo

Relacja z I otwartej Brwinowskiej Ligi Judo

W sobotę  24 marca na sali gimnastycznej w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99, Uczniowski Klub Sportowy Ulisses Team działający na terenie Pruszkowa oraz gminy Brwinów, zorganizował imprezę:

I Otwartą Brwinowską Ligę Judo. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. Do zawodów zgłoszonych zostało 99 zawodników i zawodniczek z 6 klubów.
W imprezie uczestniczyły: Klub Judo Panda Warszawa, LZS Orzeł Nadarzyn, Victoria Komorów, Kodo Mszczonów, Niepubliczne Przedszkole „Tuptuś” z Brwinowa ze swoją sekcją Funny Judo i programem kulturalnym, oraz  organizator – UKS Ulisses Team.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy i nagrody niespodzianki, a najlepsi zawodnicy zostali udekorowani medalami. Rywalizacja odbyła się w 23 kategoriach wiekowych i wagowych. Zawodnicy  Ulisses Team   zdobyli 27 miejsc medalowych (11 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych). Dla większości dzieci z naszej gminy to były pierwsze zawody w sportowej karierze, dlatego tak udany start bardzo cieszy. Jaś Niebieszczański i Natasza Chrabąszcz potrafili wygrać pojedynki ze znacznie bardziej utytułowanymi zawodnikami, zaś Ola Gomuła z Tuptusia była prawdziwym sportowym objawieniem turnieju, nie dając żadnych szans rywalom.

Cel imprezy – popularyzacja olimpijskiej dyscypliny sportu – judo, oraz zachęcenie rodziców do aktywnego spędzania czasu wolnego razem z dziećmi udał się znakomicie. Poziom emocji i głośny doping towarzyszyły młodym sportowcom od początku do końca. Niemała w tym zasługa kadry trenerskiej zaproszonych klubów, która umiejętnie kierowała nastrojami. Rodzice razem z dziećmi przeżywali rywalizację na macie. Zawody  dla trenerów miały charakter szkoleniowy , ponieważ założeniem było,  aby każdy zawodnik stoczył minimum 3 walki. Nie w każdej kategorii to się udało. Nikt ze startujących nie odniósł poważnej kontuzji. Szczegółowe wyniki zawodów będą dostępne wkrótce na stronie www.uksulisses.pl

Sprawdź również

Zapraszamy na Zakończenie Sezonu Rowerowego

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content