Ważne:
Strona Główna / Sport i Turystyka / Questing – wyprawy odkrywców

Questing – wyprawy odkrywców

Co to jest QUESTING?

Wyprawy odkrywców (questy) to rodzaj tematycznej gry terenowej. To forma aktywnego spędzenia czasu, połączenie nauki z zabawą, fascynująca przygoda! Wyprawy odkrywców pozwalają poznać w niecodzienny sposób daną miejscowość, jej specyfikę kulturową, historyczną i przyrodniczą.

Jak przejść quest?

Daną wyprawę odkrywców (quest) należy wydrukować i podążać (pieszo, chyba że jest zaznaczony inny sposób poruszania się) w terenie według wskazówek zawartych w tekście. Na końcu każdej trasy jest ukryty Skarb, którego odnalezienie potwierdza przebycie całego Questu. Po przejściu całej wyprawy należy także w odpowiednim miejscu w tekście wpisać hasło.

Dla kogo?

Wyprawy odkrywców skierowane są do turystów, gości danej miejscowości, do rodzin z dziećmi i młodzieży szkolnej. Jednym słowem – dla każdego, kto lubi w aktywny i niecodzienny sposób poznać otaczający go kawałek świata!

Kontakt w sprawie wypraw odkrywców: GREENWAY TOUR

Karolina Likhtarovich, tel. +48 605 190 270

ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ PRZYGODY!

KLIKNIJ na znaczek pocztowy by pobrać wyprawę

„PTASIA PODKOWA”

Spacer trasą questu pozwoli poznać Ci część Miasta Ogrodu Podkowa Leśna, w której nazwy ulic pochodzą od nazw ptaków. Czeka na Ciebie

wspaniała przyroda, zabytkowe wille i ciekawe założenia ogrodowe.

THE BIRDY PODKOWA LEŚNA

Quest „The Birdy Podkowa Leśna“ (w jęz. angielskim) to propozycja pieszej wycieczki przez część Podkowy Leśnej, w której nazwy ulic pochodzą od nazw ptaków. Wyprawa prezentuje wyjątkowe założenie przestrzenne miejsca, łączące wspaniałą przyrodę z willowym charakterem miasta.

„KOLEJ NA BANIEWICZA”

„Kolej na Baniewicza” – ta piesza wyprawa historyczna poprowadzi Cię podkowiańskimi śladami pierwszego dyrektora legendarnej kolejki EKD (obecnie WKD). Tadeusz Baniewicz mieszkał w Podkowie Leśnej i był inicjatorem wielu wydarzeń związanych jednocześnie z Elektryczną Koleją Dojazdową i Miatem Ogrodem Podkowa Leśna.

„SKARBY PODKOWIAŃSKIEGO KOŚCIOŁA”

Quest prezentuje niezwykłe miejsce w Podkowie Leśnej – kościół p.w. Św. Krzysztofa. Spacerując alejkami Kościoła-Ogrodu można doświadczyć bogactwa przyrody, a wnętrze świątyni przybliża ważne osoby oraz wydarzenia z życia parafii.

szlakiem_rzemiosla SZLAKIEM ARTYSTYCZNEGO RZEMIOSŁA

 

Rzemiosło artystyczne jest znakiem rozpoznawczym Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. Wyprawa rowerowa szlakiem lokalnych pracowni pozwoli Ci poznać ich różnorodność
oraz dowiedzieć się o inicjatywach sieciowania i rozwoju współpracy lokalnych twórców.

„ZACZĘŁO SIĘ OD LILPOPA…”

Spacer trasą questu pozwoli dowiedzieć się paru

ciekawostek o rodzinie Lilpopów – założycieli Podkowy Leśnej,

która powstała w 1925 roku na bazie koncepcji angielskiego

twórcy idei Miast – Ogrodów.

   stamp
Quest został ułożony przez podkowiańską młodzież i prowadzi tam, gdzie młodzi spotykają się, pokazuje miejsca w Podkowie Leśnej, które lubią.
stamp-2
Wędrówka trasą questu pozwoli Ci poznać piękne przykłady międzywojennej architektury oraz historie związane z właścicielami willi, którzy należeli do elity II Rzeczypospolitej.

Sprawdź również

plakat_n

POSZUKIWANY, POSZUKIWANA! Miłośnik gry w piłkę nożną/ kibic.

Jeżeli lubisz grać w piłkę nożną i chciałbyś/-ałabyś zasilić drużynę Podkowy Leśnej – czekamy właśnie …

 
 
MENU

Podkowa Leśna