Ważne:
Strona Główna / Aktualności / PODKOWA LEŚNA PONOWNIE W FINALE RANKINGU SAMORZĄDÓW „RZECZPOSPOLITEJ” – najważniejszego rankingu samorządów w Polsce

PODKOWA LEŚNA PONOWNIE W FINALE RANKINGU SAMORZĄDÓW „RZECZPOSPOLITEJ” – najważniejszego rankingu samorządów w Polsce

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński odebrał wczoraj nagrodę za uzyskanie II MIEJSCA w kategorii Gminy Miejskie i Miejsko – Wiejskie.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 15 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych  władz oraz pozwala wyłonić te samorządy, które najlepiej dbają o zrównoważony rozwój. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W skład Kapituły wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”. Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Podkowa Leśna od wielu lat bierze udział w rankingu „Rzeczpospolitej”. Rok temu zajęliśmy również 2 miejsce, a w 2017 r. siódme. W 2016 roku plasowaliśmy się na 20 miejscu rankingu.  W poprzednich edycjach nasze miasto znajdowało się w pierwszej setce wyróżnionych samorządów. 

„Samorządy często walczą o wsparcie ze strony rządu, domagają się większego finansowania, czy protestują przeciwko ograniczaniu kompetencji. I często, moim zdaniem używają niewłaściwych słów, czego ludzie nie do końca rozumieją. Bo ludzie czasami zapominają, że samorząd do oni. Jeśli mówicie, że o coś walczycie, to nie mówcie, że to samorząd coś traci, że samorządowi jest coś odbierane. Mówcie, że to obywatele tracą, że to mieszkańcom jest coś odbierane. Trzeba to mówić jasno i głośno, że wy, samorządowcy, jesteście częścią społeczności lokalnej – podkreślał podczas wczorajszej uroczystości wręczenia nagród w Muzeum Historii Żydów Polskich prof. Jerzy Buzek.

Sprawdź również

Sad Samorządności na 30-lecie wyborów samorządowych

Z okazji 30 rocznicy wyborów samorządowych Burmistrz Miasta Podkowa Leśna Artur Tusiński z Prezydentem Warszawy …

 
 

MENU

Podkowa Leśna