Ważne:
Strona Główna / Samorząd / Samorząd - Aktualności / Komunikat Burmistrza Miasta i Dyrektorów Placówek Oświatowych w Podkowie Leśnej

Komunikat Burmistrza Miasta i Dyrektorów Placówek Oświatowych w Podkowie Leśnej

Szanowni Mieszkańcy,
codziennie dowiadujemy się o kolejnych odnotowanych przypadkach koronawirusa w Polsce. Sytuacja rozwija się dynamicznie. Dzisiaj podjęto kolejne kroki w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Na prośbę dyrektorów szkół w Podkowie Leśnej, w związku z wystąpieniem ogniska koronawirusa w powiecie pruszkowskim, placówki oświatowe w Podkowie Leśnej będą zamknięte już od piątku 13 marca 2020 r. Ostatnim dniem, kiedy placówki oświatowe będą otwarte jest czwartek, 12 marca. Tego dnia nauczyciele będą sprawować opiekę nad dziećmi. Do odwołania nieczynne będą też Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej, co oznacza zawieszenie nadchodzących wydarzeń kulturalnych i sportowych.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o stosowanie się do podstawowych zasad profilaktyki, rezygnację ze spotkań towarzyskich oraz unikanie dużych skupisk ludności i kontaktu z osobami przejawiającymi objawy przeziębienia.

Grupą szczególnie narażoną na zarażenie się koronawirusem są osoby starsze. Dajmy wyraz sąsiedzkiej solidarności i zaoferujmy pomoc seniorom mieszkającym w pobliżu, by nie musieli niepotrzebnie opuszczać domów. Osoby potrzebujące pomocy mogą się telefonicznie zgłaszać do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na terenie Podkowy Leśnej nie ma dotychczas żadnego przypadku zachorowania, niemniej przypominamy, że w przypadku wystąpienia objawów chorobowych należy kontaktować się telefonicznie z całodobową infolinią NFZ – tel. 800-190-590 – lub Powiatową Inspekcją Sanitarno-Epidemiologiczną w Grodzisku Mazowieckim – tel. (22) 755-57-76, (22) 755-59-51. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej miasta.

Będziemy Państwu przekazywać wszystkie potwierdzone informacje za pomocą dedykowanej zakładki na stronie miasta oraz profilu Urzędu Miasta na portalu społecznościowym FB.

Burmistrz Miasta Podkowa Leśna i Dyrektorzy placówek oświatowych w Podkowie Leśnej

Informacja dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy: http://podkowa-szkola.pl/funkcjonowanie-szkoly-zostaje-czasowo-ograniczone/

Komunikat Dyrektora Podkowiańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 60:

http://www.wiewiory.edu.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1088&cntnt01returnid=75

Sprawdź również

Bezpiecznie na Kościelnej

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego zakończyła się przebudowa ulicy Kościelnej na odcinku od ulicy Akacjowej do …

 
 

MENU

Podkowa Leśna