Ważne:
Strona Główna / Samorząd / Samorząd - Aktualności / Europejska Sieć Miast-Ogrodów

Europejska Sieć Miast-Ogrodów

8 czerwca 2008 roku w Gartenstadt Hellerau k. Drezna Andrzej Kościelny, Burmistrz Miasta-Ogrodu Podkowy Leśnej (2002-2010) złożył podpis pod „Kartą założycielską” European Garden City Network – Europejskiej Sieci Miast Ogrodów. Towarzyszyli mu dwaj przedstawiciele podkowiańskich stowarzyszeń obywatelskich Jacek Wojnarowski (Towarzystwo Przyjaciół Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna) i Andrzej Tyszka (Związek Podkowian).

Zapraszamy do galerii fotograficznej

Zaproszenie naszej delegacji na uroczystość 100-lecia Miasta-Ogrodu Hellerau i na spotkanie założycielskie Międzynarodowej Federacji Miast-Ogrodów nie było przypadkowe. We wrześniu 2005 roku na 80-lecie Podkowy Leśnej i Festiwal „Otwarte Ogrody” w Podkowie Leśnej przybyli dr Susane Jaeger i dr Gunther Wolfe z Hellerau. Oboje byli inicjatorami obecnego spotkania i podkreślili na samym jego wstępie, że idea ponadnarodowej organizacji europejskich miast-ogrodów narodziła się wówczas z inicjatywy Podkowy Leśnej . Do sygnatariuszy „Karty” należą, oprócz Gartenstadt Hellerau i miasta-ogrodu Podkowa Leśna, Gartenstadt Rüppur/Karlsruhe, Gartenstadt Falkenberg/Berlin, Hampstead Garden Suburb/London, Gartenstadt Marga/ Senftenberg-Brieske, Gartenstadt Wandsbek/Hamburg.

Tymczasową siedzibą European Garden City Network jest Hellerau, a koordynatorem tej inicjatywy w 2008 roku było Stowarzyszenie Mieszkańców Hellerau/Verain Burgerschaft Hellerau e.v.

 

Karta Założycielska „Sieć Europejskich Miast-Ogrodów – European Garden City Network”

 

Sprawdź również

Informacja o pracy Urzędu Miasta

Informujemy, że ze względu na dobro Mieszkańców, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się pandemii, do dnia 15 stycznia …

 
 

MENU

Podkowa Leśna