Ważne:
Strona Główna / Organizacje pozarządowe / Org. pozarządowe - Aktualności / „Żywa Biblioteka z uchodźcami i imigrantami” – Warsztaty na temat komunikacji międzykulturowej

„Żywa Biblioteka z uchodźcami i imigrantami” – Warsztaty na temat komunikacji międzykulturowej

Warsztaty skierowane są uczniów w wieku 12-18 lat, którzy chcieliby zrozumieć swoich rówieśników i sąsiadów z różnych krajów, a przy okazji lepiej poznać się nawzajem. Oprócz tego będzie można dowiedzieć się o możliwościach europejskiego Programu „Młodzież w Działaniu” oraz zdobyć certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę i umiejętności.
Warsztaty odbędą się 22 i 30 marca br. (sobota i niedziela) w godz. 10:00-13:00. Aby wziąć udział w zajęciach, należy pobrać i wypełnić formularz ze strony internetowej www.zywabibliotekapodkowa.pl. Elektroniczną wersję formularza należy przesłać na adres e-mail fundacja@4youth.pl, a wydrukowany i podpisany egzemplarz przynieść ze sobą w dniu spotkania. Na zgłoszenia czekamy do 12 marca br. Po warsztatach uczestników zapraszamy na pizzę.
Warsztaty to część projektu pt. „Żywa Biblioteka z uchodźcami i imigrantami”, realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth we współpracy z Zespołem Szkół i Urzędem Miasta w Podkowie Leśnej oraz innymi lokalnymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi.
Finałowym wydarzeniem projektu będzie „Żywa biblioteka”, czyli otwarte spotkanie z udziałem imigrantów mieszkających w Podkowie Leśnej i okolicach, na które zapraszamy wszystkich (zarówno młodzież, jak i dorosłych) zainteresowanych poznaniem swoich sąsiadów pochodzących z różnych krajów. Wydarzenie odbędzie się 5 kwietnia br. (sobota) w godz. 14:00-17:00.
Warsztaty i „Żywa Biblioteka” będą odbywały się w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej przy ul. Jana Pawła II 20.
Na wszelkie pytania dotyczące projektuodpowiedzą organizatorki:

Katarzyna Klimowicz, tel. 501 515 427
Agnieszka Papis, tel. 534 204 857
e-mail: fundacja@4youth.pl

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystywania zawartych w nim informacji.

Sprawdź również

Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą bezinteresownie pomoc potrzebującym oraz budują więzi między mieszkańcami – …

 
 

MENU

Podkowa Leśna