Ważne:
Strona Główna / Organizacje pozarządowe / Org. pozarządowe - Aktualności / Półkolonie w Podkowie Leśnej za nami

Półkolonie w Podkowie Leśnej za nami

W drugiej połowie sierpnia, przez dwa tygodnie dzieci z Podkowy Leśnej miały możliwość wzięcia udziału w wypoczynku zorganizowanym podczas półkolonii „Baw się razem z nami”. Zainteresowanie rodziców i dzieci tą formą wypoczynku miło nas zaskoczyło. Planowaliśmy przyjąć 30 dzieci, a w rzeczywistości w półkoloniach uczestniczyło 37 dzieci. Półkolonie, które miały charakter aktywnego wypoczynku odbywały się w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej. Realizowaliśmy takie zajęcia, które najbardziej podobały się dzieciom, a były to: zajęcia plastyczne, zabawy na placu zabawa, malowanie twarzy, oglądanie filmów, dziecięce listy przebojów, gry i zabawy sportowe, byliśmy kilka razy na basenie, obejrzeliśmy film w kinie, często gościliśmy na placu zabawa w Grodziskim Parku Skarbków, a w restauracji „Piknik” jedliśmy smaczne obiady.

Na zakończenie półkolonii Miasta Podkowa Leśna sfinansowało wyjazd dla dzieci do wioski kowbojskiej – „Ranczo w Dolinie”. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, zjeżdżalnia prosto do siana, trampolina, dmuchany zamek, przejażdżka kucykiem i pociągiem, przeżyli napad na pociąg i strzelaninę, poszukiwali złota w kopalni, strzelali z łuku, przeciągali linę, była dyskoteka w „salunie”, jedli pyszną watę cukrową i kiełbaski z grilla.

Półkolonie były finansowane ze środków Miasta Podkowa Leśna w formie wspierania zadania publicznego – małego grantu dla FUNDACJI KRZEWIENIA KULTURY I NAUKI „PROMOTOR” we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Podkowie Leśnej.

Sprawdź również

Moja mała ojczyzna – nowy nabór wniosków

Od 23 maja do 1 lipca potrwa nabór wniosków do szóstej edycji programu grantowego Fundacji …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content