Ważne:
Strona Główna / Organizacje pozarządowe / Org. pozarządowe - Aktualności / Dotacje dla organizacji i grup nieformalnych

Dotacje dla organizacji i grup nieformalnych

Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do udziału w programie „Działaj Lokalnie”. Tegoroczny budżet konkursu wynosi ponad 55 tys. zł. Każda organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna ma szansę wygrać nawet 6 tys. zł na realizację swoich pomysłów. Wnioski można składać do 15 maja 2017 roku.

Masz pomysł na ciekawe działania. Chcesz realizować je wspólnie za mieszkańcami twojej miejscowości. Brakuje Ci środków. Potrzebujesz pomocy merytorycznej i wsparcia technicznego. Zgłoś się do nas. Do 15 maja trwają nabory na dofinansowanie inicjatyw oddolnych na terenie powiatu grodziskiego. Można otrzymać nawet 6 tyś. na działania społeczne.

Projekt skierowany jest nie tylko do  organizacji pozarządowych (stowarzyszeń  i fundacji) posiadających osobowość prawną, ale również do grup nieformalnych, które mają siedzibę w powiecie grodziskim i  planują realizować projekty na terenie gmin wchodzących w skład powiatu. (Jaktorów, Milanówek, Baranów, Podkowa Leśna, Żabia Wola oraz Grodzisk Mazowiecki).  

Wspieramy projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnie i  które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania przyczynią się do budowania kapitału społecznego.

Wnioskodawca może otrzymać dotacje w wysokości do 6 tyś. na 3-6 miesięczne działania realizowane w okresie do 1 czerwca do 31 grudnia 2017 roku. Wnioski należy składać wyłącznie za pomocą generatora wniosków znajdującego się na stronie www.europaimy.org. Termin składania wniosków upływa 15  maja 2017 roku.

Lokalne inicjatywy pomagają zrobić coś dla siebie i dla najbliższego otoczenia. Praca liderów społecznych, pobudza mieszkańców do nowych działań i wspólnej pracy.  Ze swojej strony  wspieramy ich prace oferując swoją wiedze i doświadczenie. – zapewnia Daniel Prędkopowicz prezes Stowarzyszenia Europa i My.

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Współpracy realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Stowarzyszenie Europa i My jest Ośrodkiem Działaj Lokalnie – a więc operatorem i organizatorem konkursu w powiecie grodziskim. Od 2006 roku Stowarzyszenie Europa i My dofinansowało ponad 120 projektów, przekazując na ich realizację blisko  400 tys. zł. Środki na dotacje częściowo pochodzą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a częściowo są pozyskiwane lokalnie, m.in. w ramach kampanii 1%.

Dla nas liczy się każdy pomysł. Pomagamy wypełnić wnioski, podpowiadamy jak idee przekształcić w realne działania.  Wspólne spotkania owocują nowymi znajomościami i kolejnymi  pomysłami.  Program Działaj Lokalnie to nie tylko pieniądze, to też integracja i rozwój.  – mówi Ewa Bartczak koordynator projektu.

Organizatorzy konkursy zapraszają na spotkania informacyjne oraz konsultacje, podczas których można szczegółowo dowiedzieć się o warunkach konkursu:

  • 27 kwietnia 2017, godz. 16:30 w Grodzisku Mazowieckim (biuro Stowarzyszenia Europa i My, ul. 11 Listopada 28),
  • 10 maja 2017, godz. 17-19 w Podkowie Leśnej (biuro Stowarzyszenia LGD „Zielone Sąsiedztwo”, ul. Świerkowa 1).

Zachęcamy też do polubienia naszej strony na FB: www.facebook.com/europaimy

Sprawdź również

Skład osobowy Komisji Konkursowej opiniującej oferty na realizację zadań publicznych w 2018 roku

ZARZĄDZENIE NR 97/2018 BURMISTRZA MIASTA PODKOWA LEŚNA z dnia 24 października 2018 roku w sprawie …

 
 

MENU

Podkowa Leśna