Ważne:
Strona Główna / Organizacje pozarządowe / Org. pozarządowe - Aktualności / Podkowa Leśna: podzielili się ciepłem

Podkowa Leśna: podzielili się ciepłem

Pani Ania ma już ubranka dla pięciorga swoich dzieci. Dzięki wolontariuszom Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Podkowy Leśnej i hojnym darczyńcom odzież trafiła także do wielu innych osób potrzebujących. Trwa akcja „Kurtka dla malucha”. Zima to w punktach wydawania odzieży okres zwiększonego zapotrzebowania na ciepłe kurtki, szaliki, czapki czy swetry. Wiedzą o tym dobrze wolontariusze ChSCh, którzy w wielu miastach Polski już po raz drugi prowadzą akcję „Kurtka dla malucha”. Jej idea jest bardzo prosta – ci, którzy posiadają zimowe ubrania dziecięce i chcą się nimi podzielić, przynoszą je do wyznaczonych punktów ChSCh. Stamtąd trafiają one do najbardziej potrzebujących rodzin.
– Otrzymaliśmy transport odzieży od grupy osób, która przejechała 100 kilometrów, by wesprzeć naszą akcję – opowiada Zbigniew Berkan, kierownik filii ChSCh w Podkowie Leśnej. – Zgłaszali się darczyńcy, którzy usłyszeli o akcji w radiu czy przeczytali w gazecie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony odzewem. Wielu ludzi chce dzielić się z innymi tym, co mają – dodaje.
Najwięcej odzieży dziecięcej wolontariusze przekazali Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie – trafiły tam kurtki dla 40 uczniów. Spodnie, bluzki, swetry, czapki i kurtki to najczęściej oddawane przez ludzi dobrej woli ubrania.       
Choć tegoroczna zima na razie nie straszy tęgim mrozem, każdemu przyda się ciepły sweter czy czapka. Wielu rodzicom z trudem wystarcza do pierwszego, aby zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby. Bywa, że i na to ich nie stać.
– Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc i okazane serce. Ciągle jeszcze zachęcamy do przekazywania odzieży dla potrzebujących. Akcję „Kurtka dla malucha” planujemy prowadzić do końca stycznia – dodaje Zbigniew Berkan.
Jeśli chcesz przekazać odzież, zgłoś się do punktu przy ul. Jana Pawła II 39 w Podkowie Leśnej (kampus WSTH, informacja na recepcji) od poniedziałku do czwartku, w godz. 8-15 lub w piątek, 8-13.
Czytaj więcej o pomocy odzieżowej: http://www.najbiedniejsi.chsch.pl/pomoc-odziezowa/
Złóż dar na działalność dobroczynną:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Podkowa Leśna
al. Jana Pawła II 39
05-807 Podkowa Leśna
konto: 49 1240 1994 1111 0010 3077 2174
http://www.chsch.pl/zloz_dar/filie/
Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).
(aw)   

Sprawdź również

Zarządzenie Nr 49/2019 w sprawie powołania składu osobowego Komisji Konkursowej opiniującej oferty na realizację zadań publicznych w 2019 roku z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz zatwierdzenia regulaminu Komisji Konkursowej

Zarządzenie 49/2019

 
 

MENU

Podkowa Leśna