Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 21 listopada 2021 r. zmarł w wieku 88 lat Paulos Raptis

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 21 listopada 2021 r. zmarł w wieku 88 lat Paulos Raptis

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 21 listopada 2021 r. zmarł w wieku 88 lat Paulos Raptis – wybitny tenor greckiego pochodzenia, mieszkający od 1982 r. w Podkowie Leśnej.

Paulos Raptis urodził się 28.02.1933 r. w greckiej Macedonii. Podczas tamtejszej wojny domowej wraz z grupą dzieci znalazł schronienie w Polsce, która stała się jego drugą ojczyzną.  Był wieloletnim Solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, następnie Teatru Wielkiego i Opery Narodowej. Znakomity we włoskim repertuarze operowym, szczególnie Pucciniego, Dionizettiego, Verdiego i Leoncavallo oraz pieśniach neapolitańskich,  z dzieł francuskich błyszczał w „Fauście” Gounoda i „Poławiaczach Pereł” Bizeta, ale z prawdziwą dumą i z sukcesem wczuwał się w role Stefana i Jontka z Oper Moniuszki. Występował na niemal wszystkich wielkich scenach w kraju i zagranicą. W czasie ponad 50- letniej działalności artystycznej otrzymał  wiele prestiżowych  nagród  i wyróżnień. Był zdobywcą Złotych Płyt w roku 2000 oraz 2002 za „Pieśni Neapolitańskie” oraz  „Duety Operowe”, wydanych przez Polskie Nagrania.

W 2011 odznaczony przez Burmistrza Podkowy Leśnej Medalem za 50-lecie pożycia małżeńskiego. 

06.01.21 obchodził z żoną Heleną 60- lecie małżeństwa.

 Pożegnanie Paulosa Raptis odbędzie się w dniu 06.12.2021 o godzinie 14.00 w Kościele pw. Św. Boromeusza na Starych Powązkach. 

Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia składa Burmistrz Miasta Podkowa Leśna – Artur Tusiński i Przewodniczący Rady Miasta – Michał Gołąb.

Sprawdź również

Próbne uruchomienie syren alarmowych

Starostwo Powiatu Grodziskiego informuje, że w związku z ukończeniem kolejnego etapu budowy Systemu Alarmowania i …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content