Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Świętowaliśmy Dzień Samorządności

Świętowaliśmy Dzień Samorządności

Obchody Dnia Samorządności w Podkowie Leśnej rozpoczęły się uroczystym odsłonięciem tablicy poświęconej prof. Jerzemu Regulskiemu, która została zawieszona na fasadzie budynku urzędu miasta.

Ze względu na ulewny deszcz, uroczystości zostały przeniesione do sali kinowej przy ul. Świerkowej. Po powitaniu gości przez Burmistrza Miasta Podkowa Leśna, pan Jacek Wojnarowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna odczytał list od rodziny prof. Jerzego Regulskiego, jego żony Danuty i dzieci Joanny i Michała Regulskich.

Podczas panelu dyskusyjnego „30 lat Samorządności”, o trudnościach, wyzwaniach, niespodziankach, odpowiedzialności i satysfakcji związanej z tworzeniem i wprowadzaniem samorządu terytorialnego w Polsce, w rozmowie z Burmistrzem Miasta Podkowa Leśna Arturem Tusińskim, opowiadali prof. Jerzy Duszyński, prezes PAN, przewodniczący Rady Miasta Podkowa Leśna I kadencji, Jan Król, wicemarszałek Sejmu RP w latach 1997-2001, poseł na sejm RP, pełnomocnik rządu d/s reformy samorządu terytorialnego, mec. Janusz Siemiński, przewodniczący Rady Miasta Podkowa Leśna I kadencji, Jacek Wojnarowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu, radny Rady Miasta Podkowa Leśna I kadencji, a także prof. Jerzy Stępień, prezes Trybunału Konstytucyjnego, senator RP I i II kadencji. Wspominano także prof. Jerzego Regulskiego, jako człowieka, którego zaangażowanie, upór i klasa doprowadziły do wprowadzenia reformy samorządu terytorialnego w Polsce.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem nagród zwycięzcom Quizu Samorządności i jubileuszowym tortem. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć dwie wystawy przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna: Podkowa Leśna na starych widokówkach i Moja Podkowa. Fotografie Mieczysława Klajnowskiego. Przez całe lato będzie można je oglądać na ul. Lilpopa.

fot. Dominika Pulkowska

Tablica poświęcona prof. Jerzemu Regulskiemu, twórcy reformy samorządowej, honorowemu obywatelowi Podkowy Leśnej, powstała z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna, współpracowników Profesora i władz Miasta Podkowa Leśna w 30.tą rocznicę odnowienia samorządu terytorialnego.

Sprawdź również

Wybory prezydenckie w Podkowie Leśnej w liczbach

Wczoraj, 28 czerwca, odbyła się I tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Podkowianie, jak zwykle, stanęli …

 
 

Privacy Preference Center

MENU

Podkowa Leśna