Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Sprawdź stan powietrza w Podkowie Leśnej

Sprawdź stan powietrza w Podkowie Leśnej

W ramach pilotażowego programu Edukacyjna Sieć Antysmogowa realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK podkowiańska szkoła KIK została wyposażona w miernik jakości powietrza, badający przez cały czas jakość powietrza, także wewnątrz budynku. W ramach tego programu 30 szkół w Polsce otrzymało takie mierniki, w tym 10 na Mazowszu. Dane zbierane przez czujniki umożliwią uczniom nie tylko bieżące obserwowanie jakości powietrza, ale także wykonywanie pod kierunkiem nauczycieli własnych badań i obserwacji stanu jego czystości oraz zmian, dokonujących się pod wpływem czynników atmosferycznych.
Nie od dziś wiadomo co przyczynia się do złego stanu powietrza. Dlatego też po raz kolejny przypominamy, aby nie palić w piecu odpadów. Mieszkańcy, którzy dostosują się do wymogów prawa dotyczących środowiska, będą zgłaszani do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska tym samym narażeni na wysokie kary finansowe. Problem palenia w piecach domowych śmieciami i toksycznymi odpadami nie może być dłużej tolerowany.

Sprawdź stan powietrza z czujnika na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Podkowie Leśnej

Sprawdź stan powietrza z czujnika na ulicy Błońskiej

 

Sprawdź również

Kwietniowy numer Biuletynu

Najnowszy numer Biuletynu Miasta trafił już do skrzynek mieszkańców. W numerze m.in. artykuł o kondycji …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content