Ważne:

Ruszyła przebudowa

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic Akacjowej, Modrzewiowej i Świerkowej oraz fragmentu ulicy Świerkowej od ul. Akacjowej do stacji WKD. Dojście do stacji WKD, o szerokości 4,5m, zostanie wykonane z kostki betonowej, a wjazd na teren MOK i skrzyżowanie – z nawierzchni bitumicznej. Wody opadowe odprowadzone zostaną do studni chłonnych.

Istniejący system odwodnienia funkcjonujący już ponad 20 lat, pomimo dwukrotnie podjętych prób naprawy, nie działa w sposób zadowalający. Dlatego, w ramach projektowania systemu ścieżek rowerowych, na które miasto uzyskało kilka milionów dofinansowania, zaprojektowano przebudowę odcinka ulicy Świerkowej na odcinku od ulicy Akacjowej do wysokości terenu WKD. Ten uczęszczany odcinek ulicy, zlokalizowany w centrum miasta, w dni deszczowe był praktycznie nie do sforsowania przez pieszych.

Przebudowa całego skrzyżowania i odcinka ulicy Świerkowej wraz z efektywnym odwodnieniem – całość wody zostanie retencjonowana w podziemnych zbiornikach – nie tylko poprawi estetykę tej części miasta, ale poprawi warunki korzystania z infrastruktury miejskiej.

Sprawdź również

Szczepienia przeciwko COVID-19

27 grudnia ruszyła w Polsce akcja szczepień przeciwko COVID-19. Prawdopodobnie od 15 stycznia, jak podaje …

 
 

MENU

Podkowa Leśna