Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Podkowa Leśna na 3.miejscu w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST

Podkowa Leśna na 3.miejscu w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST

10 maja br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się konferencja, na której Burmistrz Miasta Pan Artur Tusiński otrzymał z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika dyplom dla Podkowy Leśnej za zajęcie III miejsca w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego w 2017 roku, w kategorii Gmina Miejska w województwie mazowieckim. W zeszłym roku było to miejsce V.

Spotkanie przedstawicieli lokalnych wspólnot oraz środowiska naukowego to możliwość dialogu, obserwacji, nauki oraz wymiany doświadczeń i poglądów. W ramach konferencji zostały poruszone zagadnienia związane z rozwojem polskiej samorządności, znaczeniu lokalnej aktywności i zrównoważonym rozwoju regionalnym. Poruszono też aktualne tematy dotyczące m.in. transportu i zanieczyszczenia powietrza.

Stworzony przez zespół ekspertów z Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka ranking ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego, a także promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców.

Sprawdź również

Możliwy spadek ciśnienia wody w dniu 26.09.2018

W związku z modernizacją automatyki SUW Warszawska w dniu 26.09.2018 mogą wystąpić spadki ciśnienia wody. …

 
 

MENU

Podkowa Leśna