Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Odszedł śp. Krzysztof Jaworski

Odszedł śp. Krzysztof Jaworski

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 5 września br. odszedł Krzysztof Jaworski – Kicior, całe życie związany z Podkową Leśną.

Z zawodu mistrz oświetlenia teatralnego, ale także malarz, poeta i kierowca filmowy. Działacz opozycji demokratycznej, grafik i wydawca „drugiego obiegu”. Założyciel wspólnie z Piotrem Mitznerem Wydawnictwa Oficyna Wydawnicza TP „Spółka Poetów”. Jego teksty znajdują się w zbiorach m. in. Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Instytutu Sacharowa w Moskwie i Instytutu Hoovera w Stanford – USA. W 2016 r. został na Ukrainie laureatem międzynarodowej literackiej nagrody im. Gogola. Wieloletni kierowca filmowy, pracował przy takich produkcjach jak „Anna German”; „Bitwa Warszawska”; „Czas Honoru”; „Generał Nil”; „Papusza”; „Persona Non Grata”; „Róża; „Szpiedzy Z Warszawy”; „Stawka Większa Niż Śmierć” oraz w musicalu „Polita” J. Józefowicza i J. Stokłosy. Kierowca Verva Street Racing w Warszawie. Uhonorowany za swoją działalność na rzecz budowania demokracji przez Instytut Pamięci Narodowej Statusem Działacza Opozycji Antykomunistycznej.

Od wielu lat był związany zawodowo z Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, współpracował także z Urzędem Miasta Podkowa Leśna i podkowiańskimi Stowarzyszeniami.

Sprawdź również

Konkurs „Eko – ozdoba choinkowa” został przedłużony do poniedziałku 6 grudnia br.

Fundacja „Rozmawiamy” zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. W ramach konkursu …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content