Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Miej wpływ na swoje otoczenie – nowa edycja Budżetu Partycypacyjnego

Miej wpływ na swoje otoczenie – nowa edycja Budżetu Partycypacyjnego

Od dzisiaj (22 maja) do 30 czerwca 2017 r. można składać wnioski do drugiej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Co to jest budżet partycypacyjny? Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu miasta: zgłaszając projekty, dyskutując nad nimi, a potem oddając na nie swój głos. W pierwszej edycji wygrały cztery projekty, które niebawem zostaną zrealizowane, mianowicie:

  1. Wiata na rowery na terenie Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej.

  2. Młodzieżowa strefa aktywności.

  3. Kule bule przed Pałacykiem Kasyno.

  4. Nasadzenia drzew iglastych oraz krzewów kwitnących po zakończeniu budowy ronda u zbiegu ulic Lipowej, Bukowej i Sosnowej oraz w okolicach Skweru Ks. Kolasińskiego.

Zarówno w poprzedniej edycji jak i w tej, mieszkańcy dysponują kwotą 100 000 zł na realizację swoich projektów. Każdy mieszkaniec może zgłaszać swoje pomysły. Warunkiem jest zadanie mieszczące się w kompetencjach gminy oraz zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (w przypadku projektów inwestycyjnych). Pomysły należy zgłaszać na odpowiednim formularzu, do którego trzeba dołączyć listę poparcia co najmniej 30 mieszkańców Podkowy Leśnej.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zgłaszania projektów oraz aktywnego udziału w głosowaniu!

Pełną treść regulaminu oraz wszelkie niezbędne formularze można pobrać ze strony BIP

Sprawdź również

Kongres Pro NGO

Fundacja Pro NGO zaprasza w środę 21 października na bezpłatny Kongres dla NGO (online). Fundacja …

 
 

MENU

Podkowa Leśna