Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Miasto Podkowa Leśna wśród liderów samorządów!

Miasto Podkowa Leśna wśród liderów samorządów!

Podkowa Leśna zajęła 7. miejsce w XIII edycji prestiżowego Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w kategorii najlepsze gminy miejskie i miejsko-wiejskie za najlepiej zarządzany samorząd w Polsce.

W czwartek 23 listopada br.,Burmistrz Miasta Pan Artur Tusiński odebrał dyplomy dla Miasta Podkowa Leśna podczas uroczystej Gali  „Rzeczpospolitej” która odbyła się w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Przypominamy że w zeszłorocznym Rankingu Podkowa Leśna zajęła 20 miejsce w kraju w swojej kategorii. Drugi rok z rzędu jesteśmy w czołówce Rankingu Samorządowców „Rzeczpospolitej”. W poprzednich latach miasto znajdowało się poza listą rankingową, nie przechodząc nawet do drugiego etapu

Oprócz wysokiego wyniku w kategorii najlepiej zarządzanego samorządu, otrzymaliśmy wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnej jednostki samorządowej w Polsce w kategorii wszystkich gmin miejskich i miejsko – wiejskich. Przez kapitułę rankingu została doceniona prowadzona w tym roku wymiana wodomierzy, umożliwiająca automatyczne zbieranie danych, ich porównywanie i analizę. Oraz zeszłoroczna wymiana oświetlenia miejskiego na LED-owe i prowadzona właśnie akcja wymiany urządzeń grzewczych.

 Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” to jeden z ważniejszych rankingów. Od początku jego istnienia, czyli od trzynastu lat, na czele kapituły ekspertów oceniających miasta stoi prof. Jerzy Buzek, były premier, za rządów którego przeprowadzono reformę samorządową.

Samorządy, które poddano ocenie, zostały podzielone na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, pozostałe gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Z rankingu wypadła Warszawa ze względu na jej wielkość oraz inny ustrój prawny.  W pierwszym etapie analizie poddane zostały sprawozdania budżetowe wszystkich 2 478   gmin. Do rankingu zostało wytypowanych najlepszych 100 gmin spośród 500  zakwalifikowanych do drugiego etapu. W drugim etapie oceniono stan finansów,  pozyskiwanie środków, dynamikę wzrostu wydatków majątkowych i dochodów, wskaźnik zadłużenia, realizację inwestycji, jakość oferty edukacyjnej i jakość pracy administracyjnej oraz zwiększenie partycypacji społecznej, wspieranie rynku pracy i przedsiębiorczości.

Zwycięzcami w „naszej” kategorii okazali się Boguchwała, Mszczonów, Legionowo; w kategorii gmin wiejskich: Strawczyn, Zielonki, Dębno, zaś w kategorii miast na prawach powiatu: Poznań, Bielsko-Biała oraz Nowy Sącz.

Awans na 7. miejsce Podkowy Leśnej w tak prestiżowym rankingu daje ogromną satysfakcję do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz  podkowiańskiej społeczności.

 

Sprawdź również

Możliwy spadek ciśnienia wody w dniu 26.09.2018

W związku z modernizacją automatyki SUW Warszawska w dniu 26.09.2018 mogą wystąpić spadki ciśnienia wody. …

 
 

MENU

Podkowa Leśna