Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / INFORMACJA WKD NT. BEZPŁATNEGO PRZEWOZU PSA W WEEKENDY I ŚWIĘTA

INFORMACJA WKD NT. BEZPŁATNEGO PRZEWOZU PSA W WEEKENDY I ŚWIĘTA

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 stycznia 2019 roku w weekendy (tj. soboty i niedziele) oraz dni świąteczne (tj. dni ustawowo wolne od pracy oraz dni dodatkowe, ustalone w rozkładzie jazdy WKD), pasażer posiadający ważny bilet na przejazd pociągiem WKD, może przewieźć w pociągu psa – bez konieczności zakupu biletu na jego przewóz.

W ramach oferty podróżnemu przysługuje (na podstawie posiadanego biletu na przejazd) bezpłatny przewóz nie więcej niż jednego psa, bez względu na jego wielkość.

Bezpłatny przewóz psa jest dozwolony pod opieką dorosłego podróżnego, pod następującymi warunkami:

  1. podróżny posiada aktualne świadectwo szczepienia psa;
  2. pies nie zachowuje się agresywnie i nie zakłóca spokoju innym podróżnym;
  3. pies jest trzymany na smyczy i ma założony kaganiec, z wyjątkiem psa asystującego osobie niepełnosprawnej (w tym przypadku pies powinien być wyposażony w uprząż, a osoba niepełnosprawna powinna posiadać certyfikat potwierdzający status psa asystującego).

W dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku, przewóz psa odbywa się odpłatnie, na dotychczasowych zasadach, zgodnie z Regulaminem przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o.

Sprawdź również

XXV WYSTAWA PSÓW KOCHANYCH

Podkowiańskie LO nr 60 zaprasza – tradycyjnie, jak co roku, już od 25 lat profesjonalni …

 
 

MENU

Podkowa Leśna