Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Ekologiczny projekt przedszkola – ruszył przetarg na budowę

Ekologiczny projekt przedszkola – ruszył przetarg na budowę

Na początku lutego został ogłoszony przetarg na rozbiórkę istniejącego budynku przedszkola i budowę nowego przedszkola w standardzie pasywnym w Podkowie Leśnej. Nowoczesny, ekologiczny projekt nowego przedszkola, przygotowany przez firmę Bjerg Arkitektur, zdobył wyróżnienie w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) Green Building Awards 2019 w kategorii Najlepszy Projekt Ekologiczny.

Zakończenie budowy przedszkola planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku (po feriach zimowych).  Do tego czasu placówka zostanie przeniesiona do szkoły podstawowej. Ustalenia dotyczące możliwości, logistyki i koniecznych działań w tym zakresie prowadzone są na bieżąco z dyrektorami szkoły i przedszkola.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council, w skrócie PLGBC) to organizacja zrzeszająca podmioty z dziedziny budownictwa i gospodarki nieruchomościami, mająca na celu propagowanie w tych dziedzinach działania na zasadach zrównoważonego rozwoju. Stowarzyszenie jest członkiem światowej federacji World Green Building Council.

Sprawdź również

Płyn do odkażania rąk i maseczki dla mieszkańców Podkowy Leśnej

Podkowa Leśna stara się dostosować do nowych, trudnych dla wszystkich warunków związanych z epidemią koronawirusa. …

 
 

MENU

Podkowa Leśna