Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Budżet Obywatelski Mazowsza 2022

Budżet Obywatelski Mazowsza 2022

Z początkiem lutego rozpocznie się trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza (BOM), który daje wszystkim  mieszkańcom Mazowsza możliwość bezpośredniego decydowania, o tym na co zostanie wydana część środków z budżetu województwa.

Budżet obywatelski, inaczej nazywany też partycypacyjnym, z definicji jest „demokratycznym procesem konsultacji społecznych, w ramach których mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w województwie w perspektywie kolejnego roku budżetowego.” W praktyce oznacza to, że mieszkańcy województwa mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, które następnie są analizowane pod kątem realizacji. Propozycje projektów, które przejdą pomyślnie etap oceny poddaje się powszechnemu i bezpośredniemu głosowaniu. Następnie, wybrane w ten sposób projekty są wpisywane do budżetu województwa i realizowane. Budżet obywatelski zatem to publiczne pieniądze, stanowiące część budżetu województwa, o których rozdysponowaniu decydują mieszkańcy. Nabór projektów rusza z dniem 1.02 br. i potrwa do 20.02 br. W tym roku do dyspozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest 25 mln złotych.

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim Mazowsza, wskazówki jak poprawnie przygotować projekt a także inspiracje dla projektodawców dostępne są na stronie internetowej poświęconej BOM: Budżet Obywatelski Mazowsza (mazovia.pl)

Regulamin – Budżet Obywatelski Mazowsza (mazovia.pl)
Klauzula informacyjna dla osób prawnych

Sprawdź również

Fotowoltaika w mieście

Z początkiem kwietnia br. zostało ogłoszone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content