Ważne:

31. rocznica wyborów

Dzisiaj mija 31 lat od pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, na mocy porozumień między władzami PRL a częścią opozycji. Zwyciężyła „Solidarność”. Wybory poprzedziła zaledwie dwumiesięczna kampania wyborcza strony obywatelskiej. Plakaty, afisze, ulotki i druki były wieszane i rozdawane prawie wszędzie. Odegrały znaczącą rolę w sukcesie opozycji demokratycznej.

Jednym z popularniejszych materiałów przed wyborami na terenie całej Polski były ulotki „Musimy wygrać”. Były widoczne wszędzie. Po niedzieli wyborczej często dopisywano na nich WYGRALIŚMY. Tę ulotkę i wiele innych graficznych materiałów można było oglądać rok temu na zorganizowanej z okazji 30. rocznicy czerwcowych wyborów wystawie „Grafika pomogła. Wygrane wybory  4 czerwca 1989 roku” w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich oraz wystawie plansz o tematyce historycznej, związanej z historią lat 80. i wyborami 4 czerwca 1989 r. przygotowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna.

Dzisiaj tę wystawę można oglądać na parkanie Podkowiańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 60, gdzie jest eksponowana wraz z planszami wystawy Domu Spotkań z Historią​  „Plakaty wyborcze Solidarności”.

Sprawdź również

Kwietniowy numer Biuletynu

Najnowszy numer Biuletynu Miasta trafił już do skrzynek mieszkańców. W numerze m.in. artykuł o kondycji …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content