Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Spektakl pt. „Przyjdzie walec”

Spektakl pt. „Przyjdzie walec”

9 grudnia, w sobotę, Nieformalna Grupa Teatralna MIĘDZY SŁOWAMI zaprosi Państwa do CKiIO przy ul Świerkowej 1 na spotkanie z twórczością Wojciecha Młynarskiego.
Młynarski zawsze chciał zabierać głos, być publicznie obecny, w sposób przypisany do zawodu satyryka – felietonisty-publicysty. A że misją satyryka jest ośmieszanie reliktów przeszłości i nawyków, powtarzanych niemal bez zmian przez kolejne pokolenia – jego teksty natychmiast trafiały do wszystkich grup społecznych. …On sam czerpał zarówno z wielkich tradycji literackich – bowiem już starożytność znała satyrę jako gatunek literacki – jak i ze współczesnego rodzimego folkloru. Był Młynarski ciętym satyrykiem, bezlitośnie obnażającym absurdy naszej rzeczywistości i ludzkie ułomności, nie cofającym się przed doraźną publicystyką satyryczną. Był równocześnie inny Wojciech Młynarski, poeta liryczny, pochylający się nad – z pozoru banalnymi – przeżyciami i uczuciami.
I ta właśnie konstatacja legła u podstaw scenariusza autorstwa pana Marka Englisza zatytułowanego PRZYJDZIE WALEC…, który chcemy Państwu wkrótce zaprezentować.

Spektakl reżyseruje pan Andrzej Precigs

Aranżacje muzyczne i akompaniament – pani Anna Nowicka


Projekt jest dofinansowany przez gminę Podkowa Leśna oraz przez CKiIO.

Z a p r a s z a m y

Beata T Tarłowska

koordynator projektu

 

Sprawdź również

Śpiewać każdy może

W piątek 9 listopada zapraszamy wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas na ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE. …

 
 

MENU

Podkowa Leśna