Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / SŁOWO/FOTO/FILM – pokaż nam swoją historię

SŁOWO/FOTO/FILM – pokaż nam swoją historię

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich wraz z Towarzystwem Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna zaprasza do udziału w projekcie Słowo/Foto/Film. Zaproszenie skierowane jest do osób mających ciekawe domowe archiwa, podkowian pielęgnujących interesujące opowieści o naszym mieście, jego historii, teraźniejszości oraz życiu codziennym jego mieszkańców. Projekt – SŁOWO/FOTO/FILM stanowi część obchodów 95 lat powstania Podkowy, ale CKiIO zamierza też kontynuować go w następnych latach.

Zespół CKiIO przeprowadzi z Państwem wywiady i je sfilmuje. Uwieczni również wartościowe artefakty i inne archiwalia związane z Miastem Ogrodem, które posiadają Państwo w swoich domach i zgodzą się pokazać szerszej publiczności.

Efektem będzie film składający się z pięciu wywiadów, który zostanie zaprezentowany podczas imprezy plenerowej dla mieszkańców Podkowy Leśnej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 w Parku Miejskim, przed Pałacykiem Kasyno 13 września b.r. Sfilmowany zostanie także wywiad z twórcami Archiwum Obywatelskiego Podkowy Leśnej w ramach TPMOPL, którzy opowiedzą o powstaniu Archiwum i jego działalności. Dodatkowo podczas imprezy integracyjnej zostanie zorganizowana wystawa najbardziej interesujących zdjęć i innych artefaktów z domowych archiwów podkowian. Przedstawiciele Archiwum Obywatelskiego opowiedzą o idei archiwistyki społecznej i zaproszą Państwa do współpracy. Imprezą towarzyszącą będzie wystawa zdjęć Mieczysława Klajnowskiego przy Świerkowej 1.

Wywiady przeprowadzą:
• Klara Kopcińska – kamera
• Marcin Śliwa – CKiIO
Zapraszamy serdecznie do zgłaszania się lub zgłaszania nam osób, które będą potencjalnie interesującymi rozmówcami w tegorocznej i kolejnych edycjach programu. Już rozmawialiśmy z p. Ulatowskimi, Ryczerami, jesteśmy umówieni z p. Bojanowiczami, wstępnie z p. Koszutskimi.
Pytania, które chcemy zadać naszym rozmówcom:

1. Kiedy Państwo/Państwa rodzina zamieszkała w Podkowie? Jak to się odbyło? Prosimy o pokazanie domowego archiwum, jeśli jest.
2. Poprosimy o najzabawniejszą i najbardziej dramatyczną opowieść związaną z Państwa życiem w Podkowie.
3. W jaki sposób przeszłość Państwa rodziny związana z życiem w Podkowie przeplata się z teraźniejszością?
4. Prosimy opowiedzieć o Państwa hobby, ulubionych zajęciach, pasjach. Jakie historie się z nimi wiążą, jakie przedmioty w domu są z nimi związane? Prosimy o pokazanie ulubionych / najbardziej dla Państwa cennych przedmiotów związanych z historią, ale też z życiem codziennym Państwa podkowiańskiego domu.
5. Państwa rodzina/dom na tle rozwoju miasta – Podkowa „dziś” a Podkowa „wczoraj”: przed wojną/lata powojenne/ Podkowa po przemianach ustrojowych 1989, Podkowa 2020. Co Państwo lubią, co Państwa irytuje?

Kontakt:
Marcin Śliwa – marcin.sliwa@ckiopodkowa.pl ; tel. 664 114 080 – koordynator projektu

Sprawdź również

Podkowiański Dzień Dziecka – 30 maja

W najbliższą niedzielę 30 maja Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na Podkowiański Dzień Dziecka. …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content