Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Podkowiańska Wideokronika Bis

Podkowiańska Wideokronika Bis

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane filmowym rejestrowaniem wydarzeń z obszaru z Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów do zapisywania się na warsztaty filmowe i włączenia się w działania Podkowiańskiej Wideokroniki Bis. Informacje i zapisy: Barbara Potkańska, tel. 22 758 94 41, info@ckiopodkowa.pl

Wielu z nas pamięta Podkowiańską Wideokronikę, jej twórcę – prof. Michała Bogusławskiego oraz Zespół, który pod jego kierunkiem uwieczniał na taśmie filmowej bogate życie kulturalne i społeczne Podkowy Leśnej i okolic w latach 2007-2012. Po 6 latach przerwy Wideokronika Bis ma szansę na „drugie życie” dzięki funduszom z Programu  Rozwoju Obszarów Wiejskich  oraz dotacji inwestycyjnej Miasta Podkowa Leśna.

Wniosek złożony w procedurze konkursowej przez Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich do LGD „Zielone Sąsiedztwo” – operatora programu,  dostanie dofinansowanie w wysokości 31.815 zł (całość  zadania: 50.000 zł). Kwota ta zostanie przeznaczona na wyposażenie pracowni filmowej w niezbędny sprzęt i oprogramowanie, co umożliwi rejestrację filmową lokalnych wydarzeń oraz prowadzenie w dalszej perspektywie zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym seniorów. Planowany jest zakup sprzętu wysokiej jakości: kamery, statywu wraz z głowicą, mikrofonu kierunkowego, komputera, oprogramowania do montażu oraz dysku zewnętrznego o dużej pojemności do archiwizacji materiałów.

Zapraszamy do zespołu Podkowiańskiej Wideokroniki  Bis osoby zainteresowane działalnością filmową. Warunkiem dołączenia do Zespołu  jest wzięcie udziału w bezpłatnych warsztatach filmowych. Program warsztatów  obejmuje naukę obsługi zakupionego sprzętu i oprogramowania, a także  tworzenie dokumentalnych materiałów filmowych. Warsztaty rozpoczną się w sierpniu i potrwają do końca września. 

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW:  http://www.ckiopodkowa.pl/sites/default/files/ilustracje_artykulow/Podkowianska%20Wideokronika%20Bis.pdf

Sprawdź również

„Gra w zabijanego” – spektakl Teatru Otwartego

Kolejny raz mamy okazję zobaczyć wyjątkowy spektakl „Gra w zabijanego”. Zapraszamy w niedzielę, 24 lutego …

 
 

MENU

Podkowa Leśna