Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / ONE WORLD – koncert Grzecha Piotrowskiego

ONE WORLD – koncert Grzecha Piotrowskiego

Zapraszamy na muzyczne spotkanie z Grzechem Piotrowskim, wybitnym polskim saksofonistą, kompozytorem, producentem muzycznym i aranżerem. Koncert odbędzie się 18 stycznia o godz. 19.00 w sali widowiskowej przy Świerkowej 1.
Bilety: 40 zł, sprzedaż i rezerwacja: anna.ragan@ckiopodkowa.pl lub 22 758 94 41.

 

Grzech Piotrowski to artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji.

Wystąpią:
Grzech Piotrowski – saksofon, loopery
Piotr Matusik – piano
Krzysztof Gradziuk – instrumenty perkusyjne
Bartek Bartozzi Wojciechowski – bas

Koncerty „One World”  są częścią jego planu budowania World Orchestry przez wybitnych artystów polskiej sceny jazzowej i sceny muzyki improwizowanej oraz gości ze świata – artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, w wirtuozerski sposób przełamujących stylistyczne i gatunkowe bariery, tworzących muzykę otwartą na dialog. Koncert w Podkowie Leśnej pokaże pełnię możliwości brzmienia saksofonu. Dzięki loopingowi Grzech Piotrowski namaluje dźwiękiem niezwykłe muzyczne obrazy, pobudzające wyobraźnię słuchacza. Artysta dołączy do koncertu wybitnych instrumentalistów oraz korzenne brzmienia instrumentalne. 

Grzech Piotrowski ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saksofonu. Dwukrotnie nominowany do nagrody „Fryderyki”. Zdobywca Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy” Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach „Jazz Nad Odrą”, „Pomorska Jesień Jazzowa”, „Jazz Juniors”.

Sprawdź również

Inscenizacja „Balladyny” – Narodowe Czytanie 2020

Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej zaprasza do obejrzenia inscenizacji „Balladyny” Juliusza Słowackiego w mistrzowskiej …

 
 

MENU

Podkowa Leśna