Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Obyczajnie… czy Nieobyczajnie?

Obyczajnie… czy Nieobyczajnie?

Zapraszamy na spotkanie 1 października o godz. 17.00 do Pałacyku Kasyno.

Obyczaj jest, mówi się, piątym żywiołem świata. Reguluje ludzkie życie, układa je w zrozumiały rytm. Obyczaj jest  jednak tylko normą, której względność najłatwiej dostrzega się napotykając inny, odmienny obyczaj.

Nieformalna Grupa Teatralna MIĘDZY SŁOWAMI , działający od 2011 roku  zespół  dojrzałych mieszkańców Podkowy, zaprasza na kolejną odsłonę swojego tegorocznego dorobku, barokową opowieść o tym, jak  wyglądało nasze życie w XVI i XVII w. Usłyszycie państwo znane ale też i nieznane szerzej utwory poetyckie najwybitniejszych polskich poetów tego czasu.  A że nasze przedstawienia są zawsze pełne muzyki, nasi – tym razem młodsi – sąsiedzi, muzycy i muzykolodzy, opowiedzą, o tym, jak i na czym  wówczas muzykowano.                 

Właśnie: muzykowano. Na zamkach, w pałacach, we dworach.   

Tym spotkaniem  z publicznością mamy  chęć i nadzieję rozpocząć nowy cykl spotkań kulturalnych, któremu nadaliśmy miano:                

Muzyka Łagodzi Obyczaje. Tymi słowami Jerzego Waldorfa – zarówno w formie twierdzenia ale też zapytania –  chcemy, po swojemu, zaczarować niepokojące zjawisko marginalizacji wspaniałych dokonań muzycznych z naszej, odległej ale także wcale nieodległej przeszłości.

zapraszamy.

Beata T.Tarłowska

Sprawdź również

Koncert Jazz w Aidzie

W sobotę 21 lipca zapraszamy na drugi koncert w cyklu „Jazz w Aidzie”. W ogrodzie …

 
 

MENU

Podkowa Leśna