Ważne:

Kulturalna sobota

Od najbliższej soboty 20 sierpnia Podkowa Leśna gościć będzie uczestników I Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych im. Jana Staniendy. Pierwszy inauguracyjny koncert odbędzie się w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku o godzinie 17.00. W programie Schubert oraz Gnatalli. Utwory wykonywać będą Ewa Guzowska (altówka) oraz Tomasz Kandulski (gitara).

Kolejny koncert, również w Stawisku, już 23 sierpnia o godz. 19.00. W programie Beethoven, Malawski, Wieniawski, Winkelman. Utwory wykonywać będą Jakub Jakowicz (skrzypce), Krzysztof Stanienda (fortepian) oraz uczestnicy Warsztatów.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Miasta Podkowa Leśna.

Mieszkańców, którzy będą mieli ochotę spędzić sobotę przy żywszych dźwiękach muzyki, zapraszamy na koncert i potańcówkę z zespołem Teściowa Śpiewa. Początek o godzinie 18.00 na dechach przed Pałacykiem Kasyno. Wstęp wolny.

Teściowa Śpiewa to nieoczywisty i charakterny duet złożony z najprawdziwszej teściowej i zięcia. Oprócz więzów rodzinnych łączy ich podobne poczucie humoru i miłość do muzyki i do Warszawy z jej kulturą i folkową tradycją. Inspirując się „warsiaskim” miejskim folklorem oraz gwarą dla przyjemności zaczęli pisać autorskie, opisujące współczesność piosenki. Lubią bawić ludzi i w tym celu nie wahają się użyć ironii, autoironii a nawet kpiny. Uważają, że bez dystansu do siebie i do świata oraz bez poczucia humoru życie jest nieznośne.

[źródło: Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, CKiO]


Sprawdź również

Wydarzenia kulturalne na zbliżający się weekend

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na szereg wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w najbliższy …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content