Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / KINO PROJEKT NA LATO: „Mr. Gaga”

KINO PROJEKT NA LATO: „Mr. Gaga”

Jak co roku zapraszamy na letnie pokazy filmowe. Na pierwszy ogień pójdzie, nomen omen, ognisto taneczny dokument „Mr. Gaga”. Zapraszamy w sobotę 8 lipca o godz. 21.00. Wstęp wolny.

8 lipca (sobota), godz. 21.00, „Mr. Gaga” – dokumentalny, prod. Izrael/Szwecja/Niemcy/Holandia 2015, reż. Tomer Heymann, czas projekcji: 103 min., Pałacyk Kasyno, wstęp wolny.

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia.

Sprawdź również

Poezja pisana wędrówką

 
 

MENU

Podkowa Leśna