Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / KINO NA DECHACH: „Droga wolna”i „Argentyna, Argentyna”

KINO NA DECHACH: „Droga wolna”i „Argentyna, Argentyna”

W piątek 5 czerwca Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich inauguruje cykl „Kino na dechach”. O godz. 21.00 zapraszamy przed Pałacyk Kasyno na plenerowy pokaz filmu dokumentalnego „Droga wolna”, czyli liczącą 10.000 km wyprawę do Azji. A już w niedzielę 7 czerwca o tej samej porze będzie można zobaczyć dokument muzyczny Carlosa Saury „Argentyna, Argentyna”, filmową podróż do samego wnętrza argentyńskiej muzyki. Wstęp wolny.

Przed filmami będzie można obejrzeć krótkie dokumenty Tomasza Domańskiego: „ARTEFAKT. Pod czujnym okiem mistrza” (5 czerwca) i „Kiosk Ruchu. Przyjemność” (7 czerwca).

5 czerwca (piątek), godz. 21.00, „Droga wolna” – dokumentalny, prod. Polska 2014, reż. Tomasz Mielcarz, Grzegorz Ruzik, Jarosław Szablewski, czas projekcji: 92 min., Kino plenerowe w Podwarszawskim Trójmieście Ogrodów. Wstęp wolny.

Dokumentalne kino drogi, opowiadające o podróży życia trzech polskich motocyklistów i stawiające uniwersalne pytania o wolność w systemie powinności i ograniczonego czasu. Film zabiera widza w liczącą 10.000 km wyprawę do Azji przez Ukrainę, Rumunię, Turcję i Gruzję. Bliskie spotkania z ludźmi, zarówno z podróżującymi od 30 lat globtroterami, jak i mieszkańcami niedostępnych kaukaskich osad, nieoczekiwane ślady polskości, przeprawy przez góry i walka z osobistymi słabościami, składają się na obraz wielkiego małego świata. Świata zapomnianych tradycji, gościnności i perypetii przemierzających go wzdłuż i wszerz tułaczy na motocyklach. (z opisu dystrybutora Myfly)

7 czerwca (niedziela), godz. 21.00, „Argentyna, Argentyna” („Zonda: folclore argentino”) – dokumentalny/muzyczny, prod. Argentyna/Francja/Hiszpania 2016, reż. Carlos Saura, obsada: Pedro Aznar, Juan Falu, Marian Farias Gomezczas projekcji: 85 min., Kino plenerowe w Podwarszawskim Trójmieście Ogrodów. Wstęp wolny.

Reżyser zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki. Twórca staje z kamerą w miejscu, gdzie przecinają się szlaki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z muzyką popularną, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki. W „Argentynie” pojawiają się najważniejsze zespoły i artyści tamtejszej sceny. Ich taniec, śpiew i debaty tworzą fascynujący spektakl. Bohaterowie poruszają się wśród luster, które pozwalają przyjrzeć się, jak dopracowane i przemyślane są ich ruchy. Tu nie ma przypadkowego gestu, ani fałszywej nuty. Wrażliwość reżysera pozwala wydobyć z argentyńskiej kultury jej esencję: żywiołowość, dynamikę, emocjonalność, gorącą krew, a także erotyzm i magnetyzm. (z opisu dystrybutora Aurora Films)

źródło: http://www.ckiopodkowa.pl

Sprawdź również

Onlinowy styczeń w CKiIO

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza do zapoznania się ze styczniową ofertą online zajęć dla …

 
 

MENU

Podkowa Leśna