Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / JAZZ W AIDZIE: MYSTERIES LAB

JAZZ W AIDZIE: MYSTERIES LAB

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich wraz z właścicielem Willi Aida zapraszają na kolejny koncert w ramach cyklu Jazz w Aidzie, którym będzie występ zespołu MYSTERIES LAB.

Sobota, 24 sierpnia 2019., godz. 19.00

Bilety: 20 zł i 15 zł do nabycia w przedsprzedaży lub bezpośrednio przed koncertem. Kontakt: anna.strzaska@ckiopodkowa.pl


Podkowa Leśna, Ogród Willi Aida, ul. Lilpopa 8

Mysteries Lab to nowoczesne brzmienia w klasycznych formach. Zespół łączy style muzyczne takie jak glitch, jazz, ambient, djent, muzyka elektroniczna. Każdy utwór to inna opowieść, próba pobudzenia wyobraźni słuchacza w kierunkach dotąd nieznanych, nieodwiedzanych. Kolejne segmenty kompozycji ujawniają nowe kolory, które łącząc się ze sobą, dają niecodzienną mieszankę emocji. Utwory przybierają formę wieloczęściowych sonat, w trakcie których pojawiają się wirtuozerskie partie improwizacji muzyków.

Tomasz Mądzielewski / perkusja
Za perkusją usiadł w wieku 6 lat stawiając pierwsze kroki muzyczne w zespole bluesowym swojego ojca „Vacat Blues Band”. Koncertował niemalże po całej Europie, pojawiając się na największych festiwalach w Anglii oraz krajach skandynawskich. Wielokrotnie występował na największych polskich festiwalach m.in. Woodstock, Open’er Festival. Ma na swoim koncie występy w wielu programach telewizyjnych m.in. „Saturday Night Live Polska” oraz koncerty w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Polskie Radio Program Trzeci. Rezydent wielu Warszawskich klubów m.in. Klub55, Syreni Śpiew. Jako wykładowca bierze czynny udział w prowadzeniu autorskich klinik i warsztatów muzycznych na terenie kraju. Jest pomysłodawcą oraz organizatorem pierwszego Drum Shed Festiwalu w Polsce „Rim Shot Killaz”. Artyści, z którymi współpracował to m.in.: Mrozu, Fisz Emade Tworzywo Sztuczne, Sidney Polak, Wojtek Pilichowski Band, Donatan&Cleo, Sound’n‘grace, Lion Shepheard, Ania Karwan, Kasia Moś, Nick Sicnkler , Mash Live, Warsaw Motown Orchestra, Grzech Piotrowski. Endorser blach Istanbul Agop.

Jan Wierzbicki / bas
Basista, kontrabasista pochodzący z Warszawy. W latach 2013-2017 kształcił się w Zespole Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina na Wydziale Jazzu (bednarska) w klasie kontrabasu jazzowego u Andrzeja Święsa. We wrześniu 2017 zagrał koncert dyplomowy uzyskując ocenę celującą. Samouk na gitarze basowej. Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii zespołu jazzowego wraz z PSJ trio (2017). Zdobywca III miejsca wraz vz Michał Skwierczyński Quartet na Blue Note Poznań Competition 2017. Na tym samym konkursie zdobywa również wyróżnienie wraz z Natalia Kordiak Quintet. Zdobywca II miejsca na Tarnów Jazz Contest 2017 wraz z Natalia Kordiak Quintet. Obecnie studiuje na nowo otwartym Wydziale Jazzu w klasie kontrabasu jazzowego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz udziela się w wielu warszawskich projektach muzycznych o różnej stylistyce grając koncerty lub pracując w studio.

Aleksander Zabłocki / piano
Rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 4 lat i przez kolejne 15 lat pobierał prywatne lekcje z fortepianu klasycznego u prof. Ady Obidowicz. Po zakończeniu szkoły średniej zainteresował się muzyką jazzową, wtedy też zaczął tworzyć swoje pierwsze kompozycje, które można usłyszeć w repertuarze trio Mysteries Lab. Student Politechniki Warszawskiej, z zawodu programista. Komponuje muzykę do gier komputerowych i animacji. Pracuje jako asystent kompozytora Mikołaja Stroińskiego.


Sprawdź również

Koncert kolędowy artystów Piwnicy pod Baranami

 
 

MENU

Podkowa Leśna