Ważne:

Japonia w Podkowie

W niedzielę, 25 czerwca w Podkowie zagości kultura Japonii.

o godz. 12.30 zapraszamy dzieci w wieku 6-14 lat na warsztaty origami oraz wykonanie japońskiej flagi, czytanie książeczek i pisanie japońskich słówek, prowadzone przez Ewę Kozłowską

Zapisy: anna.strzaska@ckiopodkowa.pl

 

o godz. 16.00 –  „Piękno codziennego życia. Ukiyo-e” – wernisaż wystawy unikatowych drzeworytów japońskich z kolekcji Józefa Kolinka „Niewiele jest w historii sztuki przypadków, że tak niewielkie dzieła zmieniły tak wiele w historii malarstwa europejskiego i zawładnęły wyobraźnią tak wielu wybitnych artystów. Dokonały tego pod koniec XIX i na początku XX wieku drzeworyty japońskie, coraz śmielej przywożone do Europy przez malarzy i kolekcjonerów. Moda na japońszczyznę zaczęła się we Francji, a zwłaszcza w artystycznym Paryżu, lecz dotarła również do Polski, gdzie wielbicielem i kolekcjonerem sztuki japońskiej był Feliks Jasieński-„Mangha”.

Moje zainteresowanie tymi fascynującymi swą aurą małymi dziełami sztuki rozpoczęło się w sposób bardzo naturalny-podczas muzycznych podróży do Japonii, jakie odbywam corocznie od dwudziestu już lat. Zaczęło się od oczarowania podczas oglądania drzeworytów w muzeach i na wystawach i przerodziło się w pasję kolekcjonerską. Budowa kolekcji to bardzo żmudna praca, lecz jednocześnie niezwykle wciągająca przygoda, która nie ma końca…

Pragnę podzielić się z Państwem moim zauroczeniem i zaprosić do cudownego świata japońskiego drzeworytu, który wzbogaca naszą wyobraźnię i nasze duchowe wnętrze.”

Józef Kolinek

Zaprasza miłośnik sztuki japońskiej i CKiIO.

o godz. 17.00 – „Muzyczny Five o`clock z Dalekiego kraju…” – wystąpi japońska pianistka Kimiko Tai, zwana Ambasadorem Muzyki Polskiej z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Prima Vista.

W programie utwory: J. Elsnera, F. Chopina, J. Zarębskiego

CKiIO, Podkowa Leśna, ul. Lilpopa 18

Wstęp wolny!

 

***

link:

http://www.ckiopodkowa.pl/japonia-w-podkowie

 

 

Sprawdź również

Wystawa Bądźmy razem oraz Gra miejska w ramach projektu Mała ojczyzna Księdza Leona

W sobotę 19 maja zapraszamy na specjalną grę miejską zorganizowaną dla uczczenia setnej rocznicy urodzin …

 
 
MENU

Podkowa Leśna