Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Ruszają zapisy na ferie artystyczne w CKiIO

Ruszają zapisy na ferie artystyczne w CKiIO

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do spędzenia ferii z nami, aktywnie, twórczo, niebanalnie… Czekają na was m.in. latające smoki, kalejdoskopy, peryskopy, ale wcześniej sami je wykonacie pod kierunkiem animatorów.Capoeira i zumba – brzmi egzotycznie, prawda? To tańce z dalekiej Ameryki Południowej, rytmiczne i energetyczne, w sam raz na czas karnawału. A na deser kino, teatr, gry, spacery, niespodzianki….

Latające smoki i inne atrakcje

Ferie zimowe w tym roku wyjątkowo wcześnie – już w drugiej połowie stycznia. Pogoda może być różna –  ale przygotowany przez nas program zajęć będzie jak zwykle ciekawy.  Na dzieci czekają nowe propozycje i spotkania z niezwykłymi ludźmi.

Alena Trafimava, projektantka form użytkowych z Białorusi zaproponuje warsztaty designu „Latające smoki i inne stwory”. Pani Alena jest absolwentką Białoruskiej Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ma na swoim koncie wiele prac związanych z projektowaniem i wzornictwem. Prowadziła z sukcesem podobne warsztaty w Muzeum Etnograficznym.

„Zrób sobie sam zabawkę” to zajęcia konstruktorskie wg pomysłu Katarzyny Panejko-Wanat. Podczas zajęć dzieci poznają fizyczną zasadę, w oparciu o którą działa dana zabawka i mogą wykonać  ją samodzielnie. W domu mogą się pochwalić rodzinie i przyjaciołom własnoręcznie wykonanym kalejdoskopem, peryskopem albo inną niepowtarzalną zabawką. Katarzyna Panejko-Wanat ukończyła Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego na specjalności „Dydaktyka i popularyzacja fizyki”. Pracowała w PKiN przy „Interaktywnych Zabawach z Einsteinem” i innych wystawach popularyzujących naukę oraz podczas Warszawskich Festiwali Nauki. Jako matka dwójki dzieci, każdego dnia musi odpowiadać  na setki pytań zaczynających się od słowa „dlaczego” – stąd pomysł zajęć.

Zaprosiliśmy w tym roku do współpracy dwie instruktorki tańca, które pomogą dzieciom odnaleźć radość, jaką niesie ruch przy muzyce.

Dominika Rembelska to prawdziwa mistrzyni capoeiry – tańca, który łączy w sobie elementy wielu kultur: afrykańskiej, brazylijskiej, portugalskiej, a nawet indiańskiej. Już jako młoda dziewczyna angażowała się w prace związane ze sztuką i teatrem. Współpracowała z teatrami Gardzienice, Akt oraz Montownia. Prowadzi również projekty społeczne z młodzieżą, pokazy w domach dziecka i więzieniach.  Natomiast Sylwia Sowa- Okrasa będzie tańczyć z dziećmi w rytmie zumby. Zumba to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i energetyczna muzyka porywają  do zabawy. Jak znalazł, wszak ferie przypadają na czas karnawału!

Po części warsztatowej, po obiedzie będziemy oglądać spektakle teatralne, filmy,  spacerować po Podkowie …

Szczegóły jak zwykle na stronie www.ckiopodkowa.pl.

Zapisy: info@ckiopodkowa.pl 22 75894 41 ul. Świerkowa 1.

Prosimy podać: imię i nazwisko dziecka, wiek, PESEL, adres, telefon i mail kontaktowy.  
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

Opłata: 75 zł tydzień pon-pt 9.00-15.00 (dzieci z Podkowy Leśnej) i 100 zł (pozostałe dzieci).

Obiady dodatkowo płatne.

Czekamy na zgłoszenia – ferie tuż, tuż!

Barbara Potkańska

Plan artystycznych ferii do pobrania tutaj.

 

Sprawdź również

Styczniowy program zajęć w CKiO

Styczeń w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zapowiada się bardzo ciekawie. Wśród zaplanowanych wydarzeń m.in. …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content