Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Podkowiańska Biblioteka online

Podkowiańska Biblioteka online

W związku z utrudnieniami spowodowanymi epidemią koronawirusa, postaramy się poprawić komfort Państwa związany z koniecznością dłuższego niż zazwyczaj przebywania w domu. 
 
Dlatego proponujemy odwiedziny na stronie Biblioteki podkowiańskiej http://mbp-podkowalesna.pl, gdzie zamieściliśmy linki do stron internetowych:
a) polskich i światowych bibliotek cyfrowych  (zawierających nieodpłatne zdigitalizowane publikacje książkowe, czasopisma, grafiki etc.),
b) czasopism prenumerowanych przez nas,
c) dwóch portali z lekturami,
d) wirtualnych spacerów po muzeach polskich i światowych,
e) koncertów muzyki poważnej, także w wersji wirtualnej,
f) katalogu online naszej Biblioteki.
 
Na zrzucie z ekranu strony głównej Biblioteki prezentujemy układ graficzny linków (po najechaniu kursorem np. na umieszczone na zielonym tle zaproszenie do Czytelni cyfrowej, znajdą Państwo prezentowane w usystematyzowanym układzie linki do bibliotek cyfrowych, muzeów czy sali koncertowej).
 
Będziemy na bieżąco rozszerzać propozycje oferowane w ten sposób.

 
ROZPOCZYNA DZIAŁANIE INFORMATORIUM Biblioteki podkowiańskiej
 
Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę na poszukiwanie zdigitalizowanych publikacji różnego rodzaju, bardzo proszę o przesyłanie na adres dyrektor@mbp-podkowalesna.pl  zapytania o interesujące materiały. Będziemy przeszukiwać dla Państwa zasoby cyfrowe i przesyłać linki do tych publikacji, dostęp do których uda nam się uzyskać nieodpłatnie w zbiorach bibliotek polskich i światowych.
 
Będą to zazwyczaj książki znajdujące się w domenie publicznej czyli wolne od obciążeń związanych z ograniczeniami prawa autorskiego. Wbrew pozorom jest ich niezwykle dużo, a czas obecny sprzyja powrotom do lektur sprzed lat lub takich, na które wcześniej nie udawało się nam nam znaleźć wolnej chwili.
 
Polecamy się także w kwestii pomocy w odnajdywaniu wszelkich informacji w Internecie w ramach specjalizacji bibliotecznej o nazwie
BROKER INFORMACJI
 
W zależności od tematu zapytania w temacie prosimy umieszczać hasło
 
INFORMATORIUM lub BROKER INFORMACJI
 
Pozostajemy do Państwa dyspozycji,
Zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej

Sprawdź również

Czterdziesta rocznica śmierci Jarosława Iwaszkiewicza – Stawisko zaprasza

Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza na spotkanie z Bohdanem Zadurą, redaktorem naczelnym …

 
 

Privacy Preference Center

MENU

Podkowa Leśna