Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Podkowiańska Biblioteka online

Podkowiańska Biblioteka online

W związku z utrudnieniami spowodowanymi epidemią koronawirusa, postaramy się poprawić komfort Państwa związany z koniecznością dłuższego niż zazwyczaj przebywania w domu. 
 
Dlatego proponujemy odwiedziny na stronie Biblioteki podkowiańskiej http://mbp-podkowalesna.pl, gdzie zamieściliśmy linki do stron internetowych:
a) polskich i światowych bibliotek cyfrowych  (zawierających nieodpłatne zdigitalizowane publikacje książkowe, czasopisma, grafiki etc.),
b) czasopism prenumerowanych przez nas,
c) dwóch portali z lekturami,
d) wirtualnych spacerów po muzeach polskich i światowych,
e) koncertów muzyki poważnej, także w wersji wirtualnej,
f) katalogu online naszej Biblioteki.
 
Na zrzucie z ekranu strony głównej Biblioteki prezentujemy układ graficzny linków (po najechaniu kursorem np. na umieszczone na zielonym tle zaproszenie do Czytelni cyfrowej, znajdą Państwo prezentowane w usystematyzowanym układzie linki do bibliotek cyfrowych, muzeów czy sali koncertowej).
 
Będziemy na bieżąco rozszerzać propozycje oferowane w ten sposób.

 
ROZPOCZYNA DZIAŁANIE INFORMATORIUM Biblioteki podkowiańskiej
 
Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę na poszukiwanie zdigitalizowanych publikacji różnego rodzaju, bardzo proszę o przesyłanie na adres dyrektor@mbp-podkowalesna.pl  zapytania o interesujące materiały. Będziemy przeszukiwać dla Państwa zasoby cyfrowe i przesyłać linki do tych publikacji, dostęp do których uda nam się uzyskać nieodpłatnie w zbiorach bibliotek polskich i światowych.
 
Będą to zazwyczaj książki znajdujące się w domenie publicznej czyli wolne od obciążeń związanych z ograniczeniami prawa autorskiego. Wbrew pozorom jest ich niezwykle dużo, a czas obecny sprzyja powrotom do lektur sprzed lat lub takich, na które wcześniej nie udawało się nam nam znaleźć wolnej chwili.
 
Polecamy się także w kwestii pomocy w odnajdywaniu wszelkich informacji w Internecie w ramach specjalizacji bibliotecznej o nazwie
BROKER INFORMACJI
 
W zależności od tematu zapytania w temacie prosimy umieszczać hasło
 
INFORMATORIUM lub BROKER INFORMACJI
 
Pozostajemy do Państwa dyspozycji,
Zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej

Sprawdź również

Letnie międzypokoleniowe warsztaty scenopisania

 
 

Privacy Preference Center

MENU

Podkowa Leśna