Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / CYFROWA MAJÓWKA – konkurs

CYFROWA MAJÓWKA – konkurs

„Cyfrowa majówka” to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności i na organizację takich wydarzeń.

Wydarzenia należy zorganizować od 11 do 19 maja 2019 r.

O jakie wydarzenia chodzi? To zależy tylko od kreatywności ich organizatorów. Gra miejska, warsztaty, pogadanka, seminarium, aplikacja internetowa, kino plenerowe, piknik cyfrowy, a nawet wyjątkowo ciekawa lekcja informatyki – to tylko kilka propozycji. Im więcej inicjatyw, tym lepiej.

Kolejna ważna informacja – wydarzenie trzeba zgłosić (to konieczne, by mieć szansę na nagrodę) wypełniając prosty formularz, który ułatwia cały proces. Znajdziecie go Państwo na stronie: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/

Termin na zgłoszenia do 19 maja.

W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się – a może i nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zaproście lokalnych seniorów i pokażcie im jak korzystać z poczty e-mail. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Zachęćcie mieszkańców, by poopowiadali sąsiadom jak nie dać się oszukać w Internecie i na co tam uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze.

„Cyfrowa majówka” ma być przede wszystkim dobrą zabawą. Najciekawsze inicjatywy otrzymają nagrody.
Profesjonalne warsztaty programowania i roboty do nauki programowania – to tylko niektóre z nich.

Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Czekamy na inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków, czy lokalnych przedsiębiorców.


W razie jakichkolwiek pytań, organizator służy pomocą: programowanie@mc.gov.pl

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Cyfryzacji
Sprawdź również

JAZZ W AIDZIE

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich wraz z właścicielem Willi Aida zapraszają na kolejny koncert w …

 
 

MENU

Podkowa Leśna