Ważne:
Strona Główna / Komunikaty / (WKD) Zmiany rozkładów jazdy autobusów

(WKD) Zmiany rozkładów jazdy autobusów

 

Grodzisk Maz. dn. 10.07.2009r.

 

KOMUNIKAT WKD
W SPRAWIE ZMIAN ROZKŁADÓW JAZDY
AUTOBUSOWYCH LINII UZUPEŁNIAAJĄCYCH WKD
W ZWIĄZKU Z REMONTEM WIADUKTU KOLEJOWEGO NA ODCINKU W-WA RAKÓW – W-WA AL. JEROZOLIMSKIE
W OKRESIE OD 1 LIPCA DO 31 SIERPNIA 2009 ROKU
Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że od dnia 13 lipca 2009r. (poniedziałek) ulegają zmianie rozkłady jazdy autobusowych linii uzupełniających: Michałowice WKD – Warszawa-Ursus PKP oraz Komorów WKD – Pruszków PKP – Pruszków WKD.
Celem wprowadzanych korekt jest poprawienie oferty przewozowej WKD w zakresie alternatywnego dojazdu z rejonu Michałowic, Pruszkowa i Komorowa do centrum Warszawy z wykorzystaniem autobusów uzupełniających i pociągów „Kolei Mazowieckich” oraz lepsze dopasowanie do potrzeb podróżnych. Zmiany polegają na przesunięciu odjazdów autobusów z przystanków krańcowych od kilku do kilkunastu minut w kierunku rozkładowych kursów pociągów WKD. Jednocześnie zachowane zostają skomunikowania linii autobusowych (na stacji w Pruszkowie i przystanku „Warszawa-Ursus”) z pociągami „Kolei Mazowieckich”, którymi można podróżować na podstawie ważnych biletów WKD.
Wykaz autobusowych linii uzupełniających WKD wraz z aktualnymi rozkładami jazdy – z uwzględnie-niem zmian od 13 lipca 2009r.:
1. Michałowice WKD – Warszawa-Ursus PKP (w godz. 6:00-10:00) – ważny od 13 lipca
http://www.wkd.com.pl/Files/File/A12.pdf
2. Komorów WKD – Pruszków PKP – Pruszków WKD (w godz. 6:00-10:00) – ważny od 13 lipca
http://www.wkd.com.pl/Files/File/A22.pdf
3. Pruszków PKP – Komorów WKD (w godz. 15:00-19:00) – BEZ ZMIAN – ważny od 1 lipca
http://www.wkd.com.pl/Files/File/A31.pdf
4. Podkowa Leśna Główna WKD – Brwinów PKP (w godz. 5:30-9:30) – BEZ ZMIAN – ważny od 6 lipca
http://www.wkd.com.pl/Files/File/A41.pdf

Autobusy linii uzupełniających kursują wyłącznie w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w podanych godzinach. Obowiązują w nich wszystkie rodzaje biletów WKD. Osoby odbywające podróż na podstawie biletów jednorazowych zobowiązane są do ich odręcznego skasowania – poprzez wpisanie długopisem lub atramentem daty, godziny i minuty rozpoczęcia przejazdu – w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika (autobusy nie są wyposażone w urządzenia do kasowania biletów).

Jednocześnie przypominamy, że w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2009r. wszystkie ważne bilety okresowe na przejazd pociągami WKD są honorowane w pociągach Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście.

 

 

 

Sprawdź również

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

 
 

MENU

Podkowa Leśna