Ważne:
Strona Główna / Komunikaty / (Grodzisk Maz.) Pomogą wypełnić PIT za darmo!

(Grodzisk Maz.) Pomogą wypełnić PIT za darmo!

Masz problem z wypełnieniem PIT-a? Zwróć się do Stowarzyszenia Europa i My. Profesjonalne księgowe pomogą Ci wypełnić PIT za darmo, pod warunkiem, że 1 procent podatku przekażesz na wsparcie lokalnych działań.

Do 25 kwietnia br. w każdą środę i czwartek, w godz. 17.00 – 19.00, w Centrum Kultury na II piętrze (wejście A) dyżurować będą księgowe, które pomogą na miejscu wypełnić PIT. Wystarczy przyjść ze wszystkimi dokumentami, by uzyskać fachową, kompetentną i co najważniejsze bezpłatną pomoc przy rozliczeniu rocznym. Jedynym warunkiem skorzystania z doradztwa jest przekazanie 1% swojego podatku na rzecz grodziskiego Stowarzyszenia Europa i My (KRS 0000 119 073).

Stowarzyszenie Europa i My od 2004 posiada status organizacji pożytku publicznego. Zebrane co roku środki przeznacza na stypendia i dotacje dla lokalnych inicjatyw. – Wspólnie z partnerami i sponsorami wspieramy inicjatywy oddolne, pomagamy osobom niepełnosprawnym, integrujemy społeczności, inwestujemy w kulturę, angażujemy się w działania sportowe i edukacyjne. – mówi Daniel Prędkopowicz.

Od 2006 roku Stowarzyszenie Europa i My wspiera działania lokalnych stowarzyszeń i grup nieformalnych m.in. w Baranowie, Kaskach, Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Podkowie Leśnej Żabiej Woli. Dzięki dofinansowanym projektom i inicjatywom zrealizowano dziesiątki wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych, w których uczestniczyło już blisko 50 tys. osób.

Stowarzyszenie od 3 lat przyznaje stypendia dla dzieci i studentów z powiatu grodziskiego. Środki zebrane w tym roku pozwolą na rozwój programu i zwiększenie liczby stypendystów, zarówno tych dużych, jak i tych uczęszczających na Uniwersytet Dziecięcy.

Kto może przekazać 1%?

1% podatku dochodowego mogą przekazać wszyscy podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, od przychodów ewidencjonowanych, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, a także emeryci, pod warunkiem, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Jak przekazać 1% podatku?

Każda osoba posiadająca problem z wypełnieniem własnego PITu może przyjść w każdą środę i czwartek w godz. od 17 do 19 do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, gdzie na II piętrze w biurze stowarzyszenia zorganizowane są bezpłatne dyżury specjalisty ds. podatkowych. Księgowa pomoże wypełnić roczne zeznanie podatkowe.

Jeżeli ktoś samemu wypełnia PIT, wystarczy że po wyliczeniu swojego podatku, w rubryce H 122 zeznania podatkowego wpisze numer organizacji pod jakim widnieje ona w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS (0000119073). Podatnik wpisuje także kwotę, którą chce przekazać. Nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Stowarzyszenie poleca również darmowy program do wypełniania PIT: http://www.e-pity.pl/program-pity-2012-online0000119073

Wypełniając roczne rozliczenie podatkowe, każdy ma możliwość zdecydowania o tym czy chce być anonimowy, czy też obdarowana organizacja ma poznać jego dane. Przekazane pieniądze są wpłacane organizacji za pośrednictwem Urzędów Skarbowych.

Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia Europa i My na www.europaimy.org oraz www.facebook.com/europaimy

Kampania dofinansowana ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce

Sprawdź również

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla mieszkańców Powiatu Grodziskiego

Potrzebujesz pomocy Prawnika? Nie radzisz sobie z zadłużeniem? Masz konflikt z sąsiadem?Nie martw się !  …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content