Ważne:
Strona Główna / Aktualności / Sad Samorządności na 30-lecie wyborów samorządowych

Sad Samorządności na 30-lecie wyborów samorządowych

Z okazji 30 rocznicy wyborów samorządowych Burmistrz Miasta Podkowa Leśna Artur Tusiński z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim oraz samorządowcami z okolicznych gmin posadzili symboliczne jabłonie w parku Pole Mokotowskie w Warszawie. Sad będzie przypominał o pierwszych, w pełni wolnych wyborach majowych z 1990 r.

Posadzenie 50 jabłoni u zbiegu ul. Wawelskiej i al. Niepodległości w Warszawie to część obchodów 30. rocznicy pierwszych wyborów do rad gmin i ustawy o samorządzie terytorialnym. Ustawa została uchwalona 8 marca 1990 r., a weszła w życie 26 maja tego samego roku. W najbliższą środę, 27 maja, będziemy obchodzić Dzień Samorządu Terytorialnego.

W maju chcieliśmy wspólnie cieszyć się z sukcesów minionych trzech dekad, ale też rozmawiać o wyzwaniach na przyszłość i o tym, jak stawić im czoła. Niestety, sytuacja   związana z panującą epidemią – wymusiła przeformułowanie obchodów. Jednak niezależnie gdzie jesteśmy, pamiętamy jak ważne jest społeczeństwo obywatelskie i samorządność – powiedział Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Podkowa Leśna podczas konferencji.

fot. Rafał Motyl

Sprawdź również

Ogłoszenie o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego

Ogłoszenie – Studium – 05.08.2020r.

 
 

MENU

Podkowa Leśna