Ważne:
Strona Główna / Aktualności / Projekt „Aktywny senior”

Projekt „Aktywny senior”

Projekt „Aktywny senior” przeznaczony jest dla mieszkańców Podkowy Leśnej w wieku 50+ i jest realizowany przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przedsięwzięcie obejmuje trzy rodzaje zajęć:

1. Zajęcia ruchowe na basenie. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (w terminie uzgodnionym z grupą docelową). Zaplanowano podział 40 osób na dwie 20-to osobowe grupy.

2. Zajęcia gimnastyczne na Sali. Zajęcia będą prowadzone na Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Jana Pawła II 20. Godzinne zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu przez 32 tygodnie (rok szkolny z wyłączeniem: wakacji, ferii, świąt itp.). Dokładny termin prowadzenia zajęć (dzień tygodnia, godzina) zostanie uzgodniony z instruktorem oraz grupą docelową (20 osób). W ramach zajęć wykonywane będą ćwiczenia na bazie pilatesu dla osób starszych. W szczególności będą to ćwiczenia rozciągające, wzmacniające mięśnie układu ruchu oraz rehabilitacyjne.

3. Zajęcia Nordic Walking. Zajęcia prowadzone będą na terenach rekreacyjnych Miasta. Godzinne zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu przez 32 tygodnie (rok szkolny z wyłączeniem: wakacji, ferii, świąt itp.). Grupa zajęciowa będzie liczyć 20 osób.

Rekrutacja do Projektu będzie otwarta na zasadzie kolejności zgłoszeń. Jedynym wyjątkiem będzie pierwszeństwo osób niesamodzielnych z opiekunem w stosunku nad samodzielnym seniorem. Zapisy przyjmuje Koordynator Sportu – Pan Artur Niedziński, nr tel. 513 796 877.E

Sprawdź również

Konkurs na Dyrektora Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich

Do 15 czerwca można składać aplikacje w konkursie na kandydata na stanowisko Dyrektora Centrum Kultury …

 
 

MENU

Podkowa Leśna