Ważne:
Strona Główna / Aktualności / PODKOWA LEŚNA NAJBARDZIEJ ODPORNĄ GMINĄ W POLSCE

PODKOWA LEŚNA NAJBARDZIEJ ODPORNĄ GMINĄ W POLSCE

Podkowa Leśna zajęła I miejsce   w konkursie Najbardziej Odporna Gmina zarówno w kategorii ogólnopolskiej jak i regionalnej i tym samym wygrała dwie główne nagrody: 2.000.000 zł i 1.000. 000 zł. Na dzień 31 października 2021 r. 70,24% mieszkańców Podkowy Leśnej przyjęło pełny cykl szczepień szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej.

Konkursy dla gmin zorganizowane były w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Konkurs „Najbardziej Odporna Gmina” składał  się z dwóch elementów –  konkurs ogólnopolski oraz rywalizacja dla gmin – wg. liczby mieszkańców.

Element 1 to ogólnopolski konkurs, który  obejmował wszystkie gminy w Polsce. Gmina z najwyższym odsetkiem wyszczepionych mieszkańców w Polsce – Podkowa Leśna, wygrała 2 mln zł. Na dzień do 31 października 2021 roku osiągnęliśmy poziom 70,24% zaszczepionych mieszkańców i był to najwyższy wynik w kraju. 

 Element 2 to konkurs dla gmin w trzech kategoriach w zależności od wielkości gminy. Podkowa Leśna zwyciężyła w kategorii Małych Gmin, i wygrała 1 mln zł.

Na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19 można zapoznać się z rankingiem gmin we wszystkich kategoriach.

Całość środków Miasto przeznaczy na wydatki związane z przeciwdziałaniem COVID-19, zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 1842, z późn. zm.) tj.  na zwalczanie zakażenia, zapobieganie rozprzestrzenianiu się, profilaktykę oraz zwalczanie skutków, w tym społeczno-gospodarczych.

 

Sprawdź również

Zaszczep Się!

We wtorek 19 października 2021 roku odnotowano prawie 4.000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content