Strona Główna / Aktualności / Konkurs na „Najlepszego Sąsiada Miasta Ogrodu Podkowa Leśna 2017”

Konkurs na „Najlepszego Sąsiada Miasta Ogrodu Podkowa Leśna 2017”

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tytułu „Najlepszy Sąsiad Miasta Ogrodu Podkowa Leśna 2017”, który będzie przyznawany przez Kapitułę Konkursu za aktywną postawę sąsiedzką i bezinteresowne działanie na rzecz innych.

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich, których postępowanie względem innych członków społeczności lokalnej zasługuje na szczególne uznanie i wyróżnienie. Kandydata (bądź dowolną liczbę kandydatów) może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, organizacja społeczna czy instytucja.

Pomysł konkursu zrodził się z obchodzonego 31 maja Europejskiego Dnia Sąsiada, który świętuje prawie 30 krajów na świecie. Celem Dnia Sąsiada jest integracja mieszkańców, lokalnych społeczności. Najczęściej jest to kameralne spotkanie w sąsiedzkim gronie. Na podwórzu, na ulicy, we własnym ogrodzie, przed blokiem lub na osiedlowym skwerku. Z tej okazji można urządzić rodzinny festyn, piknik, grill, gry i zabawy podwórkowe, akcje sadzenia roślin, wyprzedaż garażową, koncerty czy też wystawę zdjęć. W tym dniu wszyscy mieszkańcy stają się organizatorami wydarzeń, w których sami uczestniczą, świetnie się bawiąc, jednocześnie integrując się ze sobą i poznając swoich sąsiadów.

Z tej okazji chcielibyśmy po raz drugi ogłosić konkurs na „Najlepszego Sąsiada Miasta Ogrodu Podkowa Leśna 2017”.  Wierzymy, że i w tym roku nie zabraknie kandydatur osób, które wykazały się pomocą, bezinteresownością oraz życzliwością wobec swoich sąsiadów. Na zgłoszenia w formie pisemnej (wraz z uzasadnieniem) czekamy do 30 września 2017 roku. Zgłoszenia można zostawiać w sekretariacie Urzędu Miasta Podkowa Leśna lub przesyłając je na adres promocja@podkowalesna.pl.

Czekamy na Najlepszych Sąsiadów w Podkowie Leśnej!

Regulamin konkursu: zalacznik-regulamin-konkursu

Sprawdź również

Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dnia 1 sierpnia br. o godzinie 17.00 w naszym mieście na Cmentarzu Miejskim odbyły się …

 
 

MENU

Podkowa Leśna